Rekolekcje kapłańskie: Mistyka gór – mistyka świętych 27.06-4.07.2020

U stóp najwyższych szczytów Szwajcarii, w otoczeniu 18 czterotysięczników chcemy odnaleźć potęgę Stwórcy i odnowić łaskę powołania w czasie rekolekcji kapłańskich. Rozważania pod tytułem Mistyka gór – mistyka świętych poprowadzi ks. dr Roman Stafin – pomocniczy ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej. Rekolekcje odbędą się w dniach 27.06 – 04.07.2020 r. w dolinie Saas, która rozciąga się na wysokości od 1600 do 1840 metrów npm. i uchodzi za jedną z najpiękniejszych pereł Alp szwajcarskich. 

Przyjazd 27 czerwca (sobota), rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek (rano). Zakończenie w piątek (rano), wyjazd 4 lipca (sobota).

W sobotę (4.07) istnieje możliwość uczestniczenia w pielgrzymce z parafii Saas Grund (3,5 godziny wędrówki górskiej) zakończonej uroczystą Mszą świętą odprawianą przez biskupa Novary na przełęczy Monte Moro Pass (2853). W tej celebrze na granicy szwajcarsko-włoskiej uczestniczą kapłani włoscy i szwajcarscy oraz ludność zamieszkująca okolicę szczytu Monte Rosa.

Ogólny program: rano Msza św. z jutrznią i konferencja, wieczorem nieszpory, konferencja i adoracja, w ciągu dnia – w czasie wędrówki po górach (trasy o różnym stopniu trudności) – medytacja połączona z modlitwą brewiarzową lub z koronką do Bożego Miłosierdzia albo z modlitwą różańcową; gdy pogoda pozwoli istnieje możliwość odprawienia Mszy świętej w cieniu alpejskich gigantów.

Oprócz modlitwy i skupienia każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji tygodniowy karnet uprawniający do nieograniczonego korzystania z kilkunastu wyciągów np. Hohsaas (3140) oraz darmowych przejazdów autobusowych w tzw. Ferienrepublik Saastal (Saas Grund, Saas Fee, Saas Almagell, Saas Balen) oraz najwyżej położonego w Europie sztucznego jeziora Mattmark 2200 npm.

Dodatkowo przewidziane jest zwiedzanie Zermatt, najpiękniejszej wioski turystycznej świata z widokiem na majestatyczny Matterhorn. Dla chętnych istnieje możliwość wyjazdu na przełęcz Gornergrat lub wejścia z przewodnikiem na Allalin (4027) i skorzystania także z innych atrakcji alpejskich (za dopłatą).

Uczestnicy rekolekcji otrzymają  potwierdzenie udziału wystawione przed diecezjalny dom rekolekcyjny. Liczba miejsc ograniczona. Termin zgłoszeń do końca marca. Po zakończeniu rekolekcji istnieje możliwość przedłużenia pobytu w celach turystycznych (przy odpowiednio wczesnej rezerwacji). Przy zgłoszeniu – e-mail: r.stafin@gmail.com – proszę podać adres i numer telefonu.

Print Friendly, PDF & Email