Rekolekcje i spotkanie opłatkowe dla bezdomnych 16-19.12.2019

W dniach 16-18 grudnia 2018 r. (poniedziałek – środa) w kaplicy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 32) prowadzonym przez Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie odbędą się coroczne rekolekcje adwentowe dla bezdomnych.

Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Dudziński, kapelan Bractwa. Tegoroczne rozważania zatytułowane zostały: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy… a Ja was pokrzepię”.

Rekolekcje zakończy wigilijne spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Mieczysława Cisło., które odbędzie się 19 grudnia (czwartek) w siedzibie Bractwa w Lublinie przy ul. Zielonej 3.

PROGRAM REKOLEKCJI:

16 i 17 grudnia (poniedziałek – wtorek)

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

18 grudnia (środa) – dzień sakramentu pokuty

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19 (czwartek) kościół pw. św. Jozafata – ul. Zielona 3

9.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla
10.30 – Wigilijne spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Józefa Wróbla

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców, emerytów, rodziny wielodzietne i samotne matki oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

Od 1992 roku Bractwo prowadzi w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 32 Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych (schronisko dla bezdomnych mężczyzn). Do schroniska przyjmowani są mężczyźni, którzy doświadczają problemu bezdomności.

www.albert.lublin.pl