Lubelska Pielgrzymka Adwentowa 2019

Po raz drugi pielgrzymi, organizujący od sześciu lat wielkopostną pielgrzymkę do kościołów stacyjnych Lublina, zapraszają w czasie tegorocznego adwentu na Pielgrzymkę Adwentową do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina. Wzorem ubiegłego roku w trzy soboty adwentu pielgrzymi pragną wspólnie uczestniczyć w porannej Mszy św. o Najświętszej Maryi Pannie – zwanej tradycyjnie Mszą św. roratnią – w szczególnych miejscach poświęconych Matce Bożej w Lublinie.

Msza roratnia to pierwsza Msza Święta o wschodzie Słońca odprawiana w okresie Adwentu w dzień powszedni. Jej nazwa pochodzi od pierwszych słów pieśni śpiewanej na wejście: Rorate caeli desuper – „Spuśćcie rosę niebiosa”. Msza roratnia jest mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, wraz z którą oczekujemy przyjścia Zbawiciela. Symbolem Matki Bożej jest zapalana podczas tej mszy świeca z białą lub niebieską wstążką, zwana roratką.

Udział w porannej Mszy św. w okresie Adwentu w sanktuariach maryjnych Lublina ma być okazją do jeszcze głębszego duchowego przygotowania się wraz z Matką Najświętszą na narodziny Jezusa – Zbawcy.

sobota, 7 grudnia 2019 r.

Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej – parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Bursztynowa 20
Msza św. roratnia o godz. 6.00

sobota, 14 grudnia 2019 r.

Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady – kościół pw. Świętego Ducha, ul. Krakowskie Przedmieście 1
Msza św. roratnia o godz. 6.30

sobota, 21 grudnia 2019 r.

Sanktuarium Matki Bożej Plączącej – Archikatedra Lubelska, ul. Królewska 10
Msza św. roratnia o godz. 6.15

Print Friendly, PDF & Email