Przed trzema laty powołano do istnienia Pueri Cantores Lublinenses

W środę 23 maja 2018 r. mija trzy lata od momentu powołania przez abp. Stanisława Budzika Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego Pueri Cantores Lublinenses. W tym czasie chór zdołał znacząco wpisać się w życie archidiecezji, ubogacając kolejne uroczystości i liturgie. Działalność chóru objęta jest patronatem Metropolity Lubelskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a jego rozwój wspierają miłośnicy muzyki – indywidualni dobroczyńcy i sponsorzy.

Chór posiada w swoim dorobku dwie płyty, wiele koncertów w archidiecezji oraz wyjazd zagraniczny do Budapesztu. Obecnie skupia w sumie 75 chłopców i mężczyzn z całego Lublina. Chór ćwiczy dwa razy w tygodniu i łączy to ze śpiewem liturgicznym podczas Mszy Świętych w ramach różnych wydarzeń archidiecezjalnych. Dla dyrygenta oznacza to codzienne prowadzenie prób: głosy chłopięce, męskie oraz kandydackie. Obok tego odbywają się zajęcia z emisji głosu, które prowadzą panie: Anna Barska oraz Natalia Skipor. Co roku jeździmy też na zagraniczne warsztaty połączone z rekreacją. Za rok będziemy gospodarzami X Kongresu PUERI CANTORES, który odbędzie się w Lublinie w dniach 4-7 lipca 2019 r.  /- ks. Attila Honti, dyrygent chóru/.

Pueri Cantores Lublinenses serdecznie zaprasza na najbliższy koncert, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 19.00 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.  Chór wykona utwory muzyki dawnej oraz współczesnej, w repertuarze m.in. usłyszymy utwory Mozarta, Haendla oraz Saint-Saensa. Towarzyszyć mu będzie Kwartet „Anima” – przy organach – Małgorzata Skwarzyńska.

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski
PUERI CANTORES LUBLINENSES