Przechowujmy ten skarb! – konkurs na wywiad-wspomnienie – do 20.09.2020

Muzeum Wsi Lubelskiej wraz z „Radiem Lublin SA” zapraszają do udziału w konkursie na nagranie (wspomnień) wywiadu z uczestnikami spotkania z papieżem na lubelskich Czubach 9 czerwca 1987 r., w ramach Trzeciej Pielgrzymki do Ojczyzny, zatytułowany: Przechowujmy ten skarb!

Konkurs jest prosty – wystarczy nagrać na telefonie wspomnienia własne, rodziców, dziadków czy znajomych, którzy uczestniczyli we Mszy świętej podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Lublinie. Tłumy, które zgromadziły się pod Krzyżem w lubelskiej dzielnicy Czuby przybywały z całej Lubelszczyzny. Warto przypomnieć czym był ówczesny trud pielgrzymi, ile wysiłku trzeba było włożyć by dotrzeć na miejsce sprawowania Eucharystii. Czas bezpowrotnie zaciera pamięć, odchodzą ci, którzy w tym wyjątkowym dniu dotarli na miejsce sprawowania Eucharystii. Zebrane nagrania będą przechowywane dla potomnych w naszym Muzeum, część zostanie wyemitowana na antenie Radia Lublin, a wybrane przekażemy do Parafii Świętej Rodziny, by w przyszłości mogły wybrzmieć w Centrum Jana Pawła II.

  1. W Konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież od III klasy szkoły podstawowej do ostatnich klas szkół średnich.
  2. Konkurs trwa od dnia 18 maja 2020 roku do dnia 20 września 2020 roku.
  3. Zadaniem uczestnika Konkursu jest zapoznanie się z tematem wizyty Jana Pawła II w Lublinie c, w ramach Trzeciej Pielgrzymki do Ojczyzny, poprzez przeprowadzenie i nagranie wywiadu ze swoimi dziadkami, rodzicami, sąsiadami czy innymi osobami będącymi uczestnikami spotkania z papieżem na lubelskich Czubach. Wywiad ma zostać przeprowadzony w oparciu o załączone pytania.  Ma oddawać nastrój i atmosferę towarzyszącą samym przygotowaniom do podróży do Lublina, pobytu na lubelskich Czubach i odbioru treści wypowiedzianych przez Jana Pawła II, a także drogi powrotnej.
  4. Zebrany materiał dźwiękowy powinien spełniać kryteria odpowiednich parametrów właściwych do publikowania zarówno w mediach społecznościowych i stronach internetowych. Pliki powinny być zapisane w formacie MP4 i zostać przesłane drogą elektroniczną na adres: edukacja@skansen.lublin.pl
  5. Do nagrań mogą zostać dołączone fotografie związane z wizytą papieża Jana Pawła II na lubelskich Czubach.


Podsumowanie konkursu nastąpi 16 października 2020 podczas uroczystego koncertu w Radiu Lublin, podczas którego aktor Artur Żmijewski będzie czytał fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” do Muzyki Włodka Pawlika.

Print Friendly, PDF & Email