Prezenty z nieba – za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

prezent-sliderWielu z nas w dzieciństwie nie mogło się doczekać świąt. Wyjątkowego nastroju, klimatu, śniegu i upominków. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą tego doświadczyć. Z analizy warunków życia naszych podopiecznych wiemy, że ich trudna sytuacja rodzinna nie pozwala zrealizować próśb skierowanych do św. Mikołaja. Z pomocą więc świętemu Mikołajowi spieszą  wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej, którzy już po raz drugi rozpoczynają kampanię „Prezenty z nieba„.

Kartka, farby i kredki.

Przed rokiem Dominika, uczestniczka kursu na lidera wolontariatu, postanowiła zrealizować inicjatywę, która pomoże w spełnieniu marzeń podopiecznych Caritas. W każdy weekend spotykała się z dziećmi i dawała im przestrzeń do artystycznego wyrazu, malowania swoich marzeń. Tak poznała także ich wyobrażenia o prezentach. Otrzymała tym samym dużą ilość rysunków i wskazówek jak mają one wyglądać.

Pozostały tylko dwie kwestie. Środki finansowe i angaż do roli św. Mikołaja. Drugi problem rozwiązał się dość szybko, z pomocą przyszedł nam prawdziwy biskup, ks. bp Artur Miziński, który idealnie wypełnił zadanie. Kwestie finansowe rozwiązali sami wolontariusze, którzy zorganizowali Bal. Dzięki cegiełkom, które rozprowadzili zebrali 4500 złotych. Finalnie cała akcja zakończyła się sukcesem ? 50 podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom otrzymało wymarzone prezenty.

Prezenty z nieba (1)Czas na kolejną edycję

Z początkiem tego października wolontariusze na czele z Dominiką rozpoczęli ponownie swoją pracę. Dzieci w każdy weekend odwiedzają naszą siedzibę i malują swoje marzenia. Rysunków przybywa, a tym samym poczucia, że nie możemy ich zawieść.

Nasi wolontariusze rozpoczęli już organizację Balu, który odbędzie się 28 listopada w Hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich. Wpływy z cegiełek sfinansują zakup.

? W tym roku postanowiliśmy również zaprosić Państwa do tej inicjatywy, poniżej uruchomiliśmy system przekazania darowizny online wraz z rysunkiem i opisem świątecznego marzenia. Dzięki temu przekazane środki trafią na konkretny cel ? ?Prezenty z nieba?. Gorąco zachęcam do spełniania marzeń ? ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Wręczenie prezentów będzie miało miejsce 6 grudnia w Auli Caritas Domu Nadziei przy Al. Unii Lubelskiej 15.

Badania Głównego Urzędu Statystycznego przeprowadzone w czerwcu br. w Polsce wskazują, że w 2014 r. zasięg ubóstwa skrajnego wśród dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia osiągnął ok. 10%. Nie możemy być obojętni wobec tego zjawiska. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Szczegółowy wykaz prezentów znajdą Państwo na stronie www.lublin.caritas.pl/prezenty-z-nieba-zaczynamy-akcje.

Print Friendly, PDF & Email