Posłani w pokoju Chrystusa – sesja misjologiczna i czuwanie 27.11.2021

W dniach, 27-28 listopada 2021 r. (sobota-niedziela) na Jasnej Górze będzie miała miejsce sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej, róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentek i referentów misyjnych, kleryckich kół misyjnych. Tegorocznemu spotkaniu formacyjnemu towarzyszyć będzie hasło „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Od 32 lat z okazji wspomnienia św. Franciszka Ksawerego, patrona Papieskiej Unii Misyjnej, Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają na sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Czuwanie modlitewne w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz poprzedzająca je sesja są okazją do pogłębiania misyjnej formacji i oddania macierzyńskiej opiece Maryi misyjnego dzieła Kościoła.

Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy Matki Bożej w sanktuarium na Jasnej Górze o godzinie 13.30. Następnie w sali o. Kordeckiego uczestnicy sesji misjologicznej będą mogli wysłuchać wykładów i świadectw misjonarzy.

W sercu Kościoła spotykamy się, aby powierzyć Maryi wszystkie nasze plany. Zapraszam do kaplicy Cudownego Obrazu, przed oblicze Pierwszej Misjonarki.

ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM:

W ramach sesji misjologicznej wykład pt. „Chrystus gwarantem pokoju” wygłosi ks. prof. dr hab. Marek Tatar z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a w temat duchowości bł. o. Pawła Manny wprowadzi s. dr Monika Juszka RMI. Świadectwem pracy misyjnej na terenach ogarniętych konfliktami podzieli się br. Jacek Pomykacz ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego.

Druga część spotkania rozpocznie się Apelem Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej o godzinie 21.00. Modlitwę różańcową poprowadzą studenci z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, a świadectwem „Misjonarz wobec konfliktu” podzieli się o. Edward Węgrzyn SVD, misjonarz w Angoli.

„Błogosławiony o. Paweł Manna mówił, że powołanie misyjne i duchowość misyjna jest dla każdego. To powołanie misyjne będzie realizować się inaczej w zależności od tego, jakie powołanie na co dzień w swoim życiu realizujemy”.

s. dr Monika Juszka RMI

Tradycyjnie już podczas tego wydarzenia do Papieskiej Unii Misyjnej zostaną przyjęci nowi członkowie. Czuwanie modlitewne zakończy Msza św. o północy pod przewodnictwem ks. bpa Szymona Stułkowskiego, biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej.

Na wydarzenie na Jasnej Górze zaproszeni są członkowie i sympatycy Papieskiej Unii Misyjnej – kapłani, klerycy z kół misyjnych, osoby konsekrowane, świeccy animatorzy misyjni, a także przedstawiciele róż Żywego Różańca i Misyjnego Apostolstwa Chorych.

źródło/więcej: https://missio.org.pl/poslani-w-pokoju-chrystusa-sesja-misjologiczna-i-czuwanie/

Print Friendly, PDF & Email