Ponad pół tysiąca dzieci z archidiecezji lubelskiej na wakacjach z Caritas

W tym roku udział w wakacjach z Caritas Archidiecezji Lubelskiej weźmie ponad pół tysiąca dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej. Ich wypoczynek będzie trwał dwa tygodnie. Cztery turnusy odbędą się w Domu Zawierzenia nad Firlejem i jeden w Domu Spotkania w Dąbrowicy.

Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy i przede wszystkim zajęcia sportowe, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Wychowankowie w programie kolonijnym zwrócą także uwagę na integrację oraz naukę zdrowego współzawodnictwa.

Podczas każdego turnusu nad formacją duchową dzieci czuwa ksiądz. Codzienna Msza Święta, spowiedź oraz czas przepełniony rozmową i zabawą, to środek do celu, jakim jest Bóg.

caritas DSC_0023

Terminy turnusów wakacyjnych:

Dom Zawierzenia w Firleju:

? 1 turnus ? 04-15.07.2016, 100 dzieci

Zadanie współfinansowane przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie. Tytuł zadania publicznego: ?Akademia kultury fizycznej i sportu Caritas?

? 2 turnus ? 18-29.07.2016, 100 dzieci

Zadanie współfinansowane przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie. Tytuł zadania publicznego: ?Zdrowe i aktywne kolonie z Caritas?

? 3 turnus ? 01-12.08.2016, 100 dzieci

Zadanie współfinansowane przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie. Tytuł zadania publicznego: ?Lato w Firleju ? kopalnia talentów?

? 4 turnus ? 15-26.08.2016, 100 dzieci

Organizowany przez Fundację Dantis. Zadanie współfinansowane przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie ?Sportowe Kolonie z Fundacją Dantis?.

Dom Spotkania w Dąbrowicy:

? 1 turnus ? 05-16.07.2016, 50 dzieci

Organizowany przez Fundację Dantis. Zadanie współfinansowane przez Wojewodę Lubelskiego w imieniu którego działa Lubelski Kurator Oświaty w Lublinie ?Wakacyjna Akademia Kultury Fundacji Dantis?.

Relacja z I turnusu wakacji dla małych podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej, który właśnie odbywa się nad jeziorem Firlej:

Print Friendly, PDF & Email