Peregrynacja relikwii bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie 18-20.07.2016

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i Jubileuszem 800-lecia Zakonu Dominikańskiego, w dniach 11-31 lipca 2016 r. w Polsce przebywają integralne (całe ciało) relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

Na trasie peregrynacji relikwii bł. Piotra Jerzego – tercjarza dominikańskiego, patrona młodzieży i studentów – znalazł się również Lublin:

? 18 lipca 2016 (poniedziałek) – Lublin, parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, ul. Skierki 12

? 19 lipca (wtorek) – Lublin, Bazylika pw. św. Stanisława BM (OO. Dominikanie), Stare Miasto – ul. Złota

Piotr Jerzy Frassati to postać z początku XX w. Żył jedynie 24 lata, ale o jego życiu można napisać kilka tomów. Zwykły, chociaż niezwyczajny chłopak, katolik, student, sportowiec, syn senatora, działacz społeczny i polityczny. Stawiany przez kolejnych papieży za wzór młodym na całym świecie. Zmarł w opinii świętości.

Z okazji peregrynacji w krużgankach klasztoru oo. Dominikanów zorganizowana została wystawa poświęcona bł. Piotrowi Jerzemu.

Program peregrynacji w Bazylice:

19 lipca 2016- wtorek

11.30 – powitanie relikwii przed bazyliką i wprowadzenie do bazyliki
12.00 – uroczysta msza św. (wspólnoty klasztornej) o bł. Piotrze Jerzym Frassatim
15.00 – Droga Krzyżowa z bł. Piotrem Jerzym – czuwanie fraterni III Zakonu
17.30 – nabożeństwo różańcowe z litanią do bł. Piotra Jerzego
18.00 – uroczysta msza św. dla Rodziny Dominikańskiej o bł. Piotrze Jerzym Frassatim, której przewodniczy ks. Bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
– wspólne Nieszpory (przy relikwiach)
– czas na prywatną modlitwę
20.00 – Via Lucis (w towarzystwie Piotra Jerzego) z Rodziną Dominikańską i środowiskiem akademickim KUL
21.00 – czuwanie środowiska akademickiego KUL
– po czuwaniu zamknięcie kościoła