Podsumowanie programu Rodzina Rodzinie przez syryjską delegację

W niedzielę, 29 września 2019 r., w parafii św. Jana Pawła II w Lublinie (ul. Bp. Fulmana 9) będzie gościć delegacja z kościoła syriacko-prawosławnego oraz z organizacji partnerskiej Christian Hope Center Aleppo.

Członkowie delegacji – Ramy Dabboul, koordynatorka projektu “Rodzina Rodzinie” w Syrii oraz Adela Janji, kierownik działu komunikacji Christian Hope Center w Aleppo – opowiedzą o aktualnej sytuacji w Syrii, także podzielą się swoimi osobistymi doświadczeniami z perspektywy osób, które przeżyły dramat wojny, ale także podsumują efekty programu pomocowego prowadzonego przez Caritas Polskę pt. Rodzina Rodzinie.

Program Rodzina Rodzinie jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację rodzin poszkodowanych w konfliktach zbrojnych i polega na objęciu pomocą finansową konkretnej rodziny syryjskiej przez polskich Darczyńców.

Więcej o programie Rodzina Rodzinie znajdą Państwo na www.rodzinarodzinie.caritas.pl.

Przez ponad 2 lata funkcjonowania programu Rodzina Rodzinie 20.000 darczyńców pomocą objęło 8.700 rodzin i przekazało na ten cel ponad 46.000.000 złotych.

Syryjska delegacja będzie gościć na Mszach Świętych o godzinie 9.00, 11.00 i 13.00. O godzinie 10.30 przewidziany jest czas dla mediów.

Print Friendly, PDF & Email