Poczekajka: Koncert Navarrete Sefardi Quintet – 21.04.2018

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka” w Lublinie zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach projektu: Z Kulturą do Nieba, którym będzie Koncert Navarrete Sefardi Quintet. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00 w amfiteatrze na Poczekajce (Al. Kraśnicka 76, Lublin)

Utkana szlachetnymi kamieniami, złotymi dywanami, pachnącymi przyprawami i opowieściami rodem z Baśni 1001 nocy – podróż po muzyce żydowskiej zagrana przez wybitnych muzyków polskiej sceny. Miedzy pieśniami po hebrajsku, pojawia się tez Jidysz, a nawet Ladino – antyczny język używany przez sefardyjskich Żydów. W fascynujący sposób krzyżują się melodie pradawnego świata. Tam gdzie początek muzyki flamenco, tam gdzie żydowskie melodie wygnanych z Hiszpanii ludzi plotły się z arabskimi wpływami. Tak powstał język Ladino, dzisiaj już prawie nieużywany; i tak powstała muzyka Żydów Sefardyjskich.

Wydarzenie to jest realizowane w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin.

Patronat honorowy objęli:

O. Andrzej Kiejza – Minister Prowincjalny
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Piotr Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Print Friendly, PDF & Email