Koncert Małgorzaty Hutek – New Born Trio 22.10.2017

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie zaprasza w niedzielę 22 października 2017 r. o godz. 19.15 na koncert Małgorzata Hutek – New Born Trio. Koncert, który realizowany jest w ramach VIII edycji projektu: Z Kulturą do Nieba, odbędzie się  w amfiteatrze kościoła pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (na Poczekajce -Al. Kraśnicka 76).

Małgorzata Hutek – wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów. Urodziła się w Łodzi. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, potem uczęszczała do klasy saksofonu w szkole muzycznej I i II stopnia. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak. W 2013 roku ukończyła Akademie Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa w klasach: Anna Stępniewskiej oraz Grzegorza Karnasa. W trakcie studiów rozpoczęła współpracę z muzykami: Nikolą Kołodziejczykiem, Grzegorzem Masłowski oraz Michałem Kapczukiem, którymi w 2014 roku nagrała swoją debiutancką płytę „Grounded in love”. Na płycie znalazły się autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek. W koncercie wystąpią także Przemysław Pankiewicz –piano i Mikołaj Kostka – skrzypce.

Wydarzenie to jest realizowane przy wsparciu Finansowym Miasta. Lublin w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie.

Patronat honorowy objęli:

O. Andrzej Kiejza – Minister Prowincjalny
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Piotr Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Print Friendly, PDF & Email