Po raz 37 ruszyła z Lublina piesza pielgrzymka na Jasną Górę

pielgrzymka20153 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) sprzed lubelskiej archikatedry wyruszyła 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Wymarsz na pielgrzymi szlak poprzedziła Msza św. sprawowana o godz. 8.30 na placu katedralnym pod przewodnictwem  Arcybiskupa  Stanisława Budzika. Po jej zakończeniu, umocnionych Bożym słowem, Eucharystią i uroczystym błogosławieństwem pielgrzymów, Metropolita Lubelski wraz z organizatorami pielgrzymki, rodzinami pielgrzymów i mieszkańcami Lublina poprowadził ulicami miasta na pielgrzymi szlak, który w dniu dzisiejszym wiedzie:

Kolumna I (grupy: 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12)

Lublin – Niedrzwica Kościelna (25,0 km)

Kolumna II (grupy: 6, 10, 13, 16)
Kolumna III (grupy: 1, 9, 11, 14, 15, 19)

Lublin – Bełżyce (25,5 km)

Kolumna Chełmska (grupy: 17, 18)

Gorzków – Wysokie (28,0 km)

Z Lublina wyruszyło 17 grup. Wcześniej, bo już 1 sierpnia na szlak jako pierwsza wyszła z Chełma grupa nr 17. Pątnicy z Chełma i okolic na pielgrzymim szlaku są najdłużej, bo 14 dni. 2 sierpnia dołączyła do nich grupa nr 18 z Krasnegostawu i okolic. Pątnicy mają do przejścia około 320 kilometrów.

pielgrzymka2Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszymy już trzydziesty siódmy raz, przyświecać nam będzie hasło: ?Uwierzcie w Ewangelię?. Pielgrzymom towarzyszą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KUL w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. [Idea i regulamin pielgrzymki].

Konferencje dla pielgrzymów w tym roku przygotowali ojcowie dominikanie: o. Tomasz Nowak (Łódź) i o. Michał Murzyn (Lublin).

bieżące informacje:

www.pielgrzymka.lublin.pl/
www.facebook.com/pielgrzymkalubelska

Nawróćmy się – Hymn 37. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę [3.08 – 14.08 2015r.]:

Print Friendly, PDF & Email