Piesza Pielgrzymka szlakiem św. Brata Alberta 18-22.07.2017

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach wraz z Prezydentem Miasta Puławy oraz Fundacją Kultury Duchowej Pogranicza zapraszają na Międzynarodową Ekumeniczną Pieszą Pielgrzymkę szlakiem Świętego Brata Alberta i Klasztorów Bazyliańskich z Werchraty do Lwowa, która odbędzie się w dniach 18-22 lipca 2017 r. Pielgrzymka wyruszy 18 lipca br. (wtorek) ze wsi Prusie na Roztoczu.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce zostało skierowane między innymi do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego i miejsca posiadających relikwie Świętego w Polsce i świecie. 

Patronat honorowy nad pielgrzymką przyjęli m.in. Nuncjusz Apostolski w Polsce Salvatore Pennacchio, abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski, abp Mieczysław Mokrzycki, abp Wacław Depo.

TRASA PIELGRZYMKI:

18 lipca – Werchrata /Polska/ – Potelicz /Ukraina/, 9 km

11.00 – Spotkanie we wsi Prusie koło Werchraty przy (kaplicy)i wyjście do granicy
12.30  – odprawa graniczna
16.00 – Msza św. w Poteliczu 
17.00 – program artystyczny polsko-ukraiński
19.00 – procesja światła

19 lipca – Potelicz – Magierów, 20 km

20 lipca – Magierów -Krechów, 17 km

21 lipca – Krechów – Brzuchowice, 28 km

22 lipca – Brzuchowice -Lwów, 12 km

10.00 – Cerkiew św. Onufrego /Bazylianie/ we Lwowie
11.30 – nawiedzenie katedry greckokatolickiej
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w katedrze katolickiej i zakończenie pielgrzymki

Więcej o pielgrzymce na stronie: www.pustelniabrataalberta.pl

Pielgrzymka jest Międzynarodowa, bowiem zaproszeni zostali Polacy, Ukraińcy, obywatele innych Państw, którzy mają parafie pw. św. Brata Alberta lub żyją duchowością św. Brata Alberta. Ekumeniczna to znaczy, że mogą w niej iść chrześcijanie i poszukujący Boga. Mieszkańcy, którzy zechcą dołączyć na trasie są zawsze serdecznie witani. To nie jest marsz przeciw czemuś, to pielgrzymka do Boga śladami jego świętych i Klasztorów Bazyliańskich do których pielgrzymował Święty Brat Albert Chmielowski w drodze ze Lwowa do Krakowa, gdzie się modlił, szukał natchnień do swojej misji i gdzie otrzymywał wsparcie materialne.

Nad stroną religijną pielgrzymki czuwać będzie parafia pw. św. Brata Alberta z Puław we współpracy m.in. z Ojcami Bazylianami z Krechowa i Lwowa oraz Fundacją Duchowej Kultury Pogranicza. Nad stroną techniczno-organizacyjną czuwa Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

W ramach promocji i wymiany kulturalnej władze miejskie Puław wraz z lokalnymi władzami ukraińskimi podjęły inicjatywę przygotowania programu artystyczno-kulturalnego pielgrzymki i spotkań z mieszkańcami nawiedzanych na trasie pielgrzymki miejscowości.

12 listopada 1999 r. Rada Miasta Puławy przyjęła św. Brata Alberta Chmielowskiego, który w latach 1862-1863 był studentem Instytutu Politechnicznego i Rolniczo-Leśnego w Puławach, za patrona miasta.

Więcej o pielgrzymce na stronie: www.pustelniabrataalberta.pl

 

Print Friendly, PDF & Email