Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy – 17.06.2017

W sobotę, 17 czerwca 2017 r., archidiecezjalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza (LSO) zaprasza na Pielgrzymkę Ministrantów i Lektorów Archidiecezji Lubelskiej do Wąwolnicy.

Rok 2017 jest ogłoszony przez Episkopat Polski jako rok Maryjny. Chcemy spotkać się u stóp Matki Bożej Kębelskiej i Jej złożyć wszystkie nasze troski i sprawy duszpasterstwa ministrantów i lektorów. /Ks. Marcin Grzesiak, Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów/

PROGRAM PIELGRZYMKI

9.45 – Spotkanie przy kaplicy w Kęble – miejscu objawień Matki Bożej

– procesja do bazyliki Św. Wojciecha w Wąwolnicy (w strojach liturgicznych)
– w drodze Nabożeństwo Maryjne

10.30 – Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Wróbla SCJ

– błogosławieństwo Ceremoniarzy

po Mszy świętej – Agapa

12.00 – 19.00 – Rekreacja – na błoniach sanktuarium

Wśród atrakcji (30 obiektów), między innymi:

• ściana wspinaczkowa (dmuchana ok. 8m)
• mecze piłkarskie – turnieje parafialne
• strzelnica paintballowa
• strzelanie z łuku
• trampolina batuta i in.

Przypomnienie archidiecezjalnego duszpasterza LSO dla opiekunów grup:

• Proszę o zgłoszenie do 14 czerwca br. liczby ministrantów i lektorów wybierających się na pielgrzymkę, do swoich duszpasterzy dekanalnych LSO lub bezpośrednio na adres duszpasterstwa: lso.duszpasterstwo.lublin@gmail.com z dopiskiem: „Pielgrzymka Wąwolnica”.
  • Podczas przejścia z Kębła do Wąwolnicy i w czasie uroczystej Mszy świętej, ministranci i lektorzy powinni być ubrani w stroje liturgiczne (komża lub alba).
  • Księży proszę o zabranie alby oraz stuły koloru białego.
  • Po Mszy świętej przewidziany jest posiłek dla wszystkich (kiełbaska, bigos, chleb – proszę wziąć ze sobą miseczki i łyżki).
    W czasie rekreacji będą także wystawione budki z napojami, słodyczami (budki będą płatne).
  • Korzystanie z atrakcji na błoniach będzie darmowe dla wszystkich.
  • Składki na cele organizacyjne będą zbierane przed i po Mszy świętej przy Zakrystii Bazyliki Św. Wojciecha w Wąwolnicy.
  • W czasie naszego spotkania będzie także Wojsko Polskie z różnymi atrakcjami dla uczestników pielgrzymki.