Pielgrzymka do MB z Guadelupe i Meksyk od Cancun do Mexico City: 28.11-13.12.2024

W ramach Programu Apostoł zapraszamy na Pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. W programie wyjazdu Meksyk od Cancun do Maxico City w dniach 28 listopada – 13 grudnia 2024 r.:

Riwiera Maya/Cancun · Chichen Itza · Izamal · Merida · Laguna Celestun · Uxmal · Campeche · Palenque · Agua Azul · Kanion Sumidero · San Juan Chamula · Zinacantan · Santa Maria del Tule · Mitla · Monte Alban · Oaxaca · Puebla · Acapulco · Taxco · Pn Grutas de Cacahuamilpa · Meksyk · Teotihuacan · Guadalupe

PROGRAM RAMOWY 16 DNI

DZIEŃ 1 – Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot z międzylądowaniem do Meksyku. Przylot do Cancun. Transfer do hotelu w Cancun lub do jednego z kurortów na Riwierze Maya, zakwaterowanie. Wyżywienie all  inclusive. Nocleg.

DZIEŃ 2 – Całodzienny pobyt w kurorcie Cancun lub w jednym z kurortów na Riwierze Maya. Wyżywienie all inclusive. Nocleg.

DZIEŃ 3 – Wyżywienie all inclusive. Wykwaterowanie i wyjazd do Chichen Itza, jednego z siedmiu Nowych Cudów Świata XXI wieku. Jest to najbardziej znane i najlepiej odrestaurowane prehiszpańskie miasto, uważane za ośrodek rytualnych inicjacji Majów. Zobaczymy: świątynię Wojowników z figurą boga Chaac Moola, Pałac El Castilo – świątynię Kukulkana, obserwatorium El Caraco, największe boisko do gry w pelotę oraz świętą cenote – studnię, do której składano ofiary. Czas wolny na kąpiel w cenocie. Przejazd do Izamal, miejsca pielgrzymek do Sanktuarium Matki Boskiej Jukatańskiej. Tu św. Jan Paweł II odprawił dla wszystkich grup etnicznych obydwu Ameryk ekumeniczną Mszę św. Indian 11.08.1993 roku. Msza św. Przejazd do Meridy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – Śniadanie. Zwiedzanie centrum miasta, nazywanego „meksykańskim Paryżem”. Zobaczymy: katedrę, pałac rządowy oraz Palacio de Montejo. Znajdują się tu najpiękniejsze rezydencje ostatnich stuleci, m.in. Palacio Canton. Wycieczka do rezerwatu biosfery na granicy stanów Campeche i Jukatan – laguny Celestun. Rejs wśród drzew namorzynowych, miejsca, gdzie żyją różowe flamingi. Przejazd do Uxmal – największego i najważniejszego starożytnego miasta Majów, regionu Puuc, którego rozkwit przypadał na okres od VII do XI w. n.e. Zobaczymy oryginalne budowle: świątynię Wróżbity – jedyną w swoim rodzaju w kształcie elipsy, krużganek zakonnic, pałac Gubernatora, świątynię Żółwi, Piramidę Słońca. Obiadokolacja i nocleg w Uxmal.

DZIEŃ 5 – Śniadanie. Przejazd do Campeche – jedynego miasta, które zachowało w całości mury obronne chroniące mieszkańców przed piratami. Przejazd do strefy archeologicznej Palenque. Zwiedzanie pobliskich ruin metropolii Majów, przeżywającej swą świetność pomiędzy VII a X wiekiem n.e. Zobaczymy: Piramidę Inskrypcji, która była grobowcem króla Pakala Wielkiego, świątynię Krzyża, Ulistnionego Krzyża, pałac Gubernatora ze słynną wieżą obserwacyjną, boisko do gry w pelotę. Krótki spacer przez dżunglę. Obiadokolacja i nocleg w Palenque.

DZIEŃ 6 – Msza św. Śniadanie. Wyjazd nad naturalne kaskady i wodospady na rzece Tula. Agua Azul został uznany za rezerwat biosfery. Wyróżnia się urodą, majestatycznością i turkusowym kolorem wód. Możliwość kąpieli. Przejazd do San Cristobal de las Casas na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 – Śniadanie. Przejazd do PN Sumidero. Rejs motorówkami kanionem Sumidero wzdłuż rzeki Grijalva. Strome ściany kanionu dochodzą do wysokości ponad 900 metrów. Przejazd do miejscowości indiańskiej San Juan Chamula. Nawiedzimy kościół pw. Jana Chrzciciela – połączenie religii chrześcijańskiej z obrzędami indiańskimi. Wśród świętych obrazów wewnątrz kościoła znajduje się także wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie udamy się do kolejnej indiańskiej miejscowości – Zinacantan. Miasteczko zachowało niepowtarzalny charakter i silny autochtoniczny klimat. Odwiedzimy kolonialny kościół San Lorenzo. Możliwość zakupu indiańskiego rękodzieła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tehuantepec.

DZIEŃ 8 – Śniadanie. Przejazd do Santa María del Tule. Zobaczymy jedno z najstarszych i największych drzew Meksyku – cypryśnik meksykański. Wizyta w wytwórni mezcalu – słynnego alkoholu z agawy z robakiem. Przejazd do Mitla, prehiszpańskiego „Miasta Umarłych”, w którym powstały pałace władców zapoteckich wraz z bogato zdobionymi grobowcami. Zobaczymy przepiękne geometryczne dekoracje, charakterystyczne tylko dla tej strefy archeologicznej. Przejazd do Monte Alban – starożytnej stolicy Zapoteków. Zobaczymy m.in.: świątynię Dwóch Kolumn, Zagłębiony Dziedziniec, boisko do gry w pelotę, obserwatorium astronomiczne oraz płaskorzeźby tancerzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Oaxaca.

DZIEŃ 9 – Śniadanie. Spacer po mieście. Zobaczymy katedrę przy placu Zocalo i kościół Santo Domingo. Udamy się do miejscowej hali targowej. Msza św. w katedrze lub w kaplicy Różańcowej w kościele Santo Domingo. Przejazd do Puebli na obiadokolację i nocleg. Po drodze zatrzymamy się na sesję zdjęciową na tle imponujących kaktusów.

DZIEŃ 10 – Śniadanie. Spacer po mieście zwanym „Watykanem Meksyku”, ze względu na dużą liczbę imponujących świątyń i budynków historycznych, które zdobią miasto. Zwiedzanie centrum miasta: zobaczymy neoklasycystyczną katedrę, kościół św. Dominika i znajdującą się w środku kaplicę Różańcową, uznaną za ósmy cud świata. Puebla to także stolica twardej ceramiki i narodowej potrawy Meksyku – kury w czekoladzie. Przejazd do Acapulco. Zakwaterowanie. Wyżywienie w formie all inclusive. Nocleg.

DZIEŃ 11 – Całodzienny pobyt w Acapulco nad jedną z najpiękniejszych zatok meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku. Czas wolny na plażowanie. Po południu, wyjazd na oglądanie słynnych skoków do wody z 35-metrowej skały Quebrada. Wyżywienie w formie all inclusive. Nocleg.

DZIEŃ 12 – Wyżywienie w formie all inclusive. Wykwaterowanie. Przejazd do Taxco – „Srebrnego Miasta”. Do dzisiaj wydobywa się tutaj srebro, miedź i złoto. Spacer po mieście. Nawiedzimy kościół św. Priscilli, najpiękniejszy przykład barokowej budowli religijnej Meksyku. Czas wolny na zakupy w sklepikach z mistrzowskimi wyrobami sztuki jubilerskiej. Przejazd do PN Grutas de Cacahuamilpa. Zwiedzimy największą jaskinię w Meksyku – Cacahuamilpa. Spacer przez imponujące komnaty wypełnione
stalagmitami, stalaktytami, kolumnami tarasowych wodospadów, kryształowymi salami oraz innymi tworami natury. Przejazd do Miasta Meksyk na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 13 – Śniadanie. Zwiedzanie Miasta Meksyk, kiedyś znanego jako „Miasto pałaców”. W dalszym ciągu można tu znaleźć przykłady współczesnej i kolonialnej architektury oraz liczne parki i muzea. Pałac Sztuk Pięknych, katedra Metropolitan, Pałac Narodowy (Palacio National), będący dawniej siedzibą wicekróla Nowej Hiszpanii, obecnie – ośrodek władzy wykonawczej, wzniesiony w XVII w., z malowidłami naściennymi Diego Rivery, czas wolny na głównym placu Mexico City – Zocalo. Msza św. Przejazd na zwiedzanie Muzeum Antropologii, położonego w stołecznym parku Chapultepec. Muzeum nawiązuje do przedkolumbijskich budowli mieszkańców obecnego Meksyku. Udamy się na południe miasta. Poznamy dziedzictwo kultury Xochimilco – jedynych pozostałości prekolumbijskich miast na wodzie, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1987. Xochimilco jest znane głównie ze stosowanego tu charakterystycznego sposobu uprawy na poletkach zwanych chinampas oraz utrzymywania dawnych tradycji wiejskich, mimo tego, że od dawna jest już częścią metropolii miasta Meksyk. W czasie
krótkiego rejsu po „pływających ogrodach” Xochimilco przy dźwiękach muzyki mariachi, przewodnik przybliży nam historię powstania Mexico City. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 14 – Śniadanie, po którym przejazd do Teotihuacan – ważnego ośrodka prekolumbijskiego i jednego z najlepiej zachowanych stanowisk archeologicznych w Meksyku. Zwiedzimy największe piramidy Ameryki w prehiszpańskim „mieście bogów” piramidę Słońca, piramidę Księżyca. Są to najstarsze budowle kompleksu. Konstrukcje schodkowych piramid w stylu talud- tablero zbudowane są z kolejnych tarasów stawianych na skarpach. Do budowy użyto wysuszonych na słońcu cegieł Adobe i ziemi, po ukształtowaniu budowli obłożono jej ściany płytami kamiennymi. Przespacerujemy się Drogą Zmarłych Bogów. Udamy się do największego sanktuarium Maryjnego na świecie – Matki Bożej z Guadalupe, która objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego Cuauhtlatoatzinowi na Wzgórzu Tepeyac. Zwiedzanie nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, kaplicy Indian, kaplicy Na Wzgórzu, ogrodów Guadalupiańskich oraz muzeum Guadalupiańskiego z bogatymi zbiorami dzieł sztuki sakralnej z czasów Kolonii Hiszpańskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 15 – Śniadanie. Ponowne nawiedzenie sanktuarium Guadalupe, gdzie w ostatnim dniu objawień, 12 grudnia 1531 roku doszło do powstania obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Od 1999 NMP z Guadalupe czczona jest jako Patronka obu Ameryk. Udział we Mszy Świętej w jednej z kaplic Różańcowych w Bazylice oraz innych uroczystościach religijnych. Czas wolny – możliwość przeżycia atmosfery i niezwykłości Guadelupe na własny sposób. Transfer na lotnisko w Meksyku. Przelot z międzylądowaniem.

DZIEŃ 16 – Przylot i zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 28.11-13.12.2024

CENA: 11 800 zł + 550 USD

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

 • komfortowy przejazd na całej trasie
 • przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 • 14 noclegów w pokojach 2-os. w hotelach ***/ ****
 • wyżywienie wg programu
 • opiekę pilota – przewodnika w Meksyku
 • ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 15 000 zł i 10 000 zł w RP
 • bilety wstępu: Teotihuacan, Muzeum Antropologii, Monte Alban, Mitla, Tula, San Juan Chamula, Zinacantan, Agua Azul, Palenque, Uxmal, Chichen Itza, PN Grutas de Cacahuamilpa
 • zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika
 • opłatę na TFG i TFP

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych,
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • niezbędny dokument: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • transfer na lotnisko i z powrotem dodatkowo płatny

Loty:

 1. LH1353 L 28NOV 4 WAWFRA HK50 0655 0850 *1A/E*
 2. LH4368 L 28NOV 4 FRACUN HK50 1 1020 1620 *1A/E*
 3. LH 499 W 12DEC 4 MEXFRA HK50 1 2100 1440+1 *1A/E*
 4. LH1350 W 13DEC 5 FRAWAW HK50 1 1630 1810 *1A/E*

więcej: https://programapostol.pl/2024/02/22/meksyk-od-cancun-do-mexico-city-29-11-14-12-2024/

Print Friendly, PDF & Email