W 100. rocznicę objawień – pielgrzymka do Fatimy

W 2017 roku obchodzimy setną rocznicę objawień fatimskich. Od 13 maja do 13 października 1917 roku – Matka Boża pięciokrotnie spotykała się z trojgiem portugalskich dzieci w okolicy miejscowości Fatima, w Środkowej części Portugalii. Z okazji jubileuszu objawień Maryjnych (1917-2017) Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach: 29 czerwca – 6 lipca 2017 r.

Trasa:

LIZBONA ? AJUSTREL ? FATIMA ?? BATALHA ? ALCOBACA ? NAZARE ? BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – REJS W PORTO ? COIMBRA ? SINTRA – CABO DA ROCA ? CASCAIS.

?Pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela: jest praktyką czynnej ascezy i pokuty za ludzkie słabości, wyraża nieustanną czujność człowieka wobec własnej ułomności i przygotowuje go wewnętrznie do przemiany serca? /Jan Paweł II/.

Więcej informacji na stronie: www.pobrygidkowski.pl.

Zapisy w zakrystii kościoła lub pod numerem telefonu 502-176-619

Print Friendly, PDF & Email