Pielgrzymka diecezjalna Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” 11.05.2024

W sobotę 11 maja 2024 r  odbędzie się druga Pielgrzymka diecezjalna Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” do Cudownego Obrazu Matki Bożej Kijańskiej  w Kijanach (Kijany Kościelne 3).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitwą różańcową. Pielgrzymce przewodniczył będzie
Ksiądz Biskup Józef Wróbel SCJ

10.00 – Różaniec
10.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla SCJ
11.30– Adoracja Najświętszego Sakramentu za kapłanów
12.15 – Spotkanie w salce

Apostolat Margaretka – to ruch osób modlących się za kapłanów. Został założony w Kanadzie w 1981 roku przez panią profesor Louise Ward, przy aprobacie miejscowego biskupa. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza, każda w jednym dniu tygodnia.

Duszpasterzem Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” w Archidiecezji Lubelskiej jest ks. Łukasz Walawski.