Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Zapraszamy na stanowisko Archidiecezji Lubelskiej, w ramach którego poznacie dziedzictwo kulturowe i sakralne naszego regionu. Interaktywna wystawa multimedialna, niedostępne wcześniej eksponaty oraz wystawy o ludowości i tradycji ukażą dorobek historyczny naszego regionu prezentowany w Diecezjalnym Muzeum.

Obchody 20-lecia wstąpienia Polski do wspólnoty europejskiej to czas zaprezentowania szerszej publiczności efektów wdrażania projektów unijnych przez Beneficjentów, którzy w naszym regionie realizowali projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 oraz 2014-2020.

W tym roku oprócz świętowania 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskich, po raz jedenasty wspólnie będziemy celebrować Dni Otwarte Funduszy Europejskiej, a co więcej, w tym roku przypada również 550-lecie istnienia województwa lubelskiego.

Podczas wydarzeń nie zabraknie ekspertów Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Udzielą oni informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich  perspektywy finansowej 2021-2027, Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury,  Programach Komisji Europejskiej oraz  Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności. Towarzyszyć im będą również eksperci z Departamentów Wdrożeniowych tj. Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, którzy będą informować o możliwościach wsparcia z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Specjaliści będą do dyspozycji w zakresie realizacji projektów z tematyki np. włączenia społecznego, kultury i turystyki, edukacji, transportu, zdrowia, projektów infrastrukturalnych, ochrony środowiska czy wsparcia przedsiębiorstw.

Zapraszamy wszystkich Państwa na finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w tym roku odbędą się 11 maja br. na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a także w Ogrodzie Saskim, które na ten dzień zamienią się w miasteczka Funduszy Europejskich. Nie zabraknie występów gwiazd: Sound’N”Grace i Afromental. To oczywiście na dużej scenie na Placu Teatralnym przed CSK. Wspólnota to jedna z wartości Unii Europejskiej, dlatego wraz z Operą Lubelską będziemy śpiewać „Odę do radości” – hymn UE. Finał DOFE 11 maja br. rozpoczniemy o godz. 10:00 w Ogrodzie Saskim biegiem z nagrodami na dystansie 2 km, tam również przygotowanych zostanie szereg atrakcji, m.in. ćwiczenie yogi czy animacje i zabawy dla dzieci. O godz. 11.45 zaplanowana jest parada z udziałem klaunów, szczudlarzy i bębniarzy, którzy pod przewodnictwem Syriusza – oficjalnej maskotki Unii Europejskiej przejdą przez Ogród Saski, aż pod główną scenę na Plac Teatralny przed CSK. I to właśnie tutaj przygotowana zostanie duża scena, na której odbywać się będą m.in. występy taneczne, pokazy magii, pokazy sztuk walki, pokazy naukowe Spice Gears Academy, występy zespołów ludowych, konkursy z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a także gry i zabawy związane z Funduszami Europejskimi. Na scenie wystąpi również Miłosz Bachonko i kapela Janka z Urzędowa.

Na zakończenie finału tegorocznych obchodów DOFE zaprezentowany zostanie pokaz iluminacji świetlnej o tematyce Funduszy Europejskich i Unii Europejskiej. To tylko część atrakcji. Będzie to świetna zabawa, a przede wszystkim możliwość uświadomienia jak wiele zmieniło się w naszym regionie dzięki środkom unijnym.

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Szczegółowych informacji można szukać na stronie funduszeUE.lubelskie.pl

Print Friendly, PDF & Email