Patroni naszych ulic – Kardynał Stefan Wyszyński 13.03.2016

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” korzystając z uprzejmości IPN-u włącza się w akcję „Patroni naszych ulic„, której celem jest zapoznanie mieszkańców ulic z ich patronami. Ze względu na to, że patronem Stowarzyszenia jest Prymas Kardynał Stefan Wyszyński, pragnie ono w szczególny sposób promować jego osobę i nauczanie.

„Civitas Christiana” zapraszamy wszystkich na wydarzenie związane z patronem ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Metropolitalnego Seminarium Duchownego, które jest współorganizatorem wydarzenia.

Dnia 13 marca 2016 r. (niedziela) o godzinie 9.45 w auli seminaryjnej odbędzie się projekcja filmu „Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński” oraz spotkanie z reżyserem Pawłem Woldanem.

Następnie o godzinie 11:30 odprawiona zostanie Msza świętą w Kościele Seminaryjnym. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Droga życia Prymasa Wyszyńskiego”.

ulica_wyszynskiego-001