Orszak Trzech Króli – w miejscowościach archidiecezji lubelskiej- 6.01.2024

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2024 r. (sobota), pod hasłem „W jasełkach leży”, ulicami ponad 800 miejscowości w Polsce przejdą Orszaki Trzech Króli. Orszak przejdzie także ulicami Lublina i wielu miejscowości naszej archidiecezji:

Orszaki Trzech Króli rozpoczną się po Mszach świętych w trzech chełmskich parafiach, a zakończą się w parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie:
11.30 – Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie (ul. Ks. M. Mrozka 2)
12.00 – Parafia pw. Narodzenia Pańskiego w Chełmie (ul. Lubelska 2)
12.00 – Parafia pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie (ul. Lubelska 55)
13.30 – Zakończenie i złożenie darów Nowonarodzonemu Jezusowi – Parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmie (ul. Szymanowskiego 19)

Parafia pw. Trójcy Świętej i Narodzenia NMP w Chodlu – Msza św. o godz. 10.00; Jasełka przygotowane przez dzieci z pokłonem Trzech Króli; wymarsz orszaku ok. godz. 11.00.

Parafia pw. św. Stanisława BM i św. Marii Magdaleny w Dzierzkowicach – Msza św. o godz. 10.00; przemarsz Orszaku pod scenę plenerową; następnie przejście do Hali Sportowej w Terpentynie na Koncert Noworoczny w wykonaniu młodych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury Dzierzkowice.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie – Rozpoczęcie Orszaku o godz. 10.00 przed domem Sióstr Salezjanek; przejście Orszaku do kościoła, aby uczestniczyć w Eucharystii. Po niej nastąpi ciąg dalszy tego wydarzenia z różnymi atrakcjami dla uczestników.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym – Mszy św. o godz. 12.00; wymarsz Orszaku z kościoła parafialnego.

O godz. 19.00 – Koncert organowy; wystąpią: Wojciech Kwiatek (klarnet) oraz Wacław Golonka (organy, fisharmonia).

Parafia pw. Znalezienia Krzyża Świętego i św. Andrzeja Apostoła w Końskowoli – Msza św. o godz. 12.00; wymarsz Orszaku z kościoła parafialnego.

Parafia pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie – Msza św. o godzinie 10.30; wymarsz orszaku o godz. 11.30; przejście ulicami miasta na Rynek Miejski; powitanie Świętej Rodziny i Trzech Króli ok. godz 12.00; łamane się opłatkiem podczas wspólnego kolędowania; część artystyczna.

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie – Msza św. o godz. 12.00; przejście ulicami aż do szopki bożonarodzeniowej; oddanie pokłonu narodzonemu Dzieciątku; wspólnie kolędowanie. 

Bazylika pw. Św. Anny – Msza św. o godz. 12.00; przemarsz ulicami miasta pod Lubartowski Ośrodek Kultury; wspólne kolędowanie w folkowym stylu.

Archikatedra Lubelska – Mszą św. o godz. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Po zakończeniu Eucharystii Orszak przejdzie na Plac Zamkowy. Orszak podąży trasą: Archikatedra Lubelska – ul. Królewska – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Świętoduska – ul. Kowalska – Plac Zamkowy.

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim – Msza św. o godz. 12.00; sprzed kościoła wyruszy Orszak wraz z trzema Mędrcami; Orszak przejdzie ulicami: Nowy Rynek, Lubelską, Puławską, Morwową, Strażacką i zakończy przemarsz na Skwerze Miejskim obok Szopki.

Parafia pw. Świętego Ducha w Poniatowej – Msza św. o godz. 12.00; po Mszy św. rozpoczną się Jasełka, a następnie wyruszy Orszak Trzech Króli, który zakończy się kolędowaniem przy szopce miejskiej.

Orszak Trzech Króli w Puławach – Początek o godz. 13.00 na Placu Chopina w Puławach.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Sawinie i Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół w Sawinie – Msza św. o godz. 12.00; przejście Orszaku ulicami: Kościelna, Rynek, Zielona, Przechodnia, Kościelna; Jasełka w wykonaniu uczniów klas 2 Zespołu Szkół w Sawinie.

Orszak Trzech Króli w Świdniku – Początek o godz. 12.00 na Palcu Konstytucji 3 Maja.

Parafia pw. św. Wojciecha BM w Wąwolnicy – Masz św. o godz. 12.00; przemarsz Orszaku ulicami Wąwolnicy.

Orszak Trzech Króli w Wilkołazie – Początek o godz. 10.00 przy figurze Jezusa Chrystusa Króla.

Print Friendly, PDF & Email