Chrześcijańskie korzenie życia społecznego w Europie

6 grudnia 2015r. (niedziela) o godzinie 17.00, w Sali Unii klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie na Starym Mieście (ul. Złota 9) odbędzie się kolejne spotkanie, z cyklu CHRZEŚCIJANIN W ŻYCIU SPOŁECZNYM, które poprowadzi ks. dr hab. Krzysztof Jeżyna, prof. KUL. W czasie spotkania wykład: Chrześcijańskie korzenie życia społecznego w Europie.

„Tematyka jest wciąż aktualna, gdyż ciągle próbuje się rozdzielać życie chrześcijanina w Kościele i życiu publicznym, a nawet je przeciwstawić. Nauka społeczna Kościoła głosi jedność życia w Kościele i świecie, gdyż chodzi o jednego i tego samego człowieka. Nawet podczas ostatniej pielgrzymki papieża Franciszka na Kubę i do USA zarzucono mu pewne poglądy, na co on odpowiedział, że wiernie trzyma się nauki społecznej Kościoła.

Chrześcijanin to człowiek obu społeczności: kościelnej i świeckiej. Podczas spotkań chcemy wykazać, że zadaniem chrześcijan jest przemiana siebie i świata zgodnie z planem Bożym, że chrześcijanie są obecni świecie, choć nie z tego świata, że pełne życie religijne wpływa na uczciwość w życiu społecznym. I choć Kościół nie proponuje konkretnego systemu politycznego, czy gospodarczego państwa, to podaje zasady moralno-społeczne, które gwarantują przestrzeganie godności i praw człowieka oraz wizję państwa jako społeczności prawej i sprawiedliwej”.

Jeżyna-pl

Print Friendly, PDF & Email