Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – ze wsparciem dla misjonarzy 21-28.07.2024

W dniach 21-28 lipca 2024 r. będzie obchodzony 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tegoroczny Tydzień św. Krzysztofa odbywać się będzie pod hasłem: „Razem niesiemy Chrystusa na krańce świata„.

W tym czasie, za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg, o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów będzie także błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów.

Przy tej okazji do wszystkich użytkowników pojazdów corocznie kierowany jest także apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie na ten cel 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

Dzięki ofiarom z 2023 r. zostało zakupionych 935 rożnych środków transportów w ramach 115 projektów misyjnych w 36 krajach świata skierowanych przez polskich misjonarzy i misjonarki do MIVA Polska. Na długiej liście zakupionych w ub. roku pojazdów znalazło się m.in. 52 samochody osobowe i terenowe, 4 ciężarówki, 2 busy, 37 motocykli zarówno dla misjonarzy jaki i katechistów, 2 łodzie motorowe, 334 rowerów – dla katechistów i uczniów w Afryce oraz 499 wózków inwalidzkich tzw. „promieni miłosierdzia”, a także ambulans to szpitala misyjnego, 1 traktor oraz 1 mini-kombajn zbożowy do gospodarstwa przy misji. Całkowita pomoc przekazana na te pojazdy wyniosła 5 mln 114 tys. 776 zł. Jest to bezcenny wkład Kościoła w Polsce w realizację dzieła misyjnego Kościoła i wyraz wielkiego zaangażowania i wrażliwości tak wielu ludzi na potrzeby misyjne.

więcej: https://www.miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof
Materiały liturgiczno-duszpasterskie