Odznaczenia Prezydenta RP dla przedstawicieli Caritas Polska

W czwartek 9 listopada 2023 r., w siedzibie Caritas Polska w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia, nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, odznaczeń państwowych zasłużonym pracownikom Caritas Polska.

Za wybitne zasługi w niesieniu pomocy osobom dotkniętym konfliktem zbrojnym w Ukrainie, za działalność społeczną i charytatywną odznaczeni zostali między innymi przedstawiciele lubelskiej Caritas. Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został ks. Paweł Tomaszewski, zaś Brązowy Krzyż Zasługi przyznany został ks. Pawłowi Zdyblowi.

Jestem pełen uznania dla ważnej misji, jaką pełnią tysiące pracowników, współpracowników i wolontariuszy Caritasu, udzielając szerokiego wsparcia osobom potrzebującym. Skala działalności, szybkość reagowania, wszechstronność i wielowymiarowość niesionej pomocy – materialnej i duchowej – jest imponująca i wspaniałe są jej efekty, mierzone ogromną liczbą beneficjentów, a przede wszystkim ich wdzięcznością.

List Prezydenta RP skierowany do uczestników wydarzenia

W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał sekretarz stanu, zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, minister Piotr Ćwik. W ceremonii wręczenia odznaczeń państwowych uczestniczył również Zdzisław Sokal – Doradca Prezydenta RP.

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

1. Ksiądz Marcin IŻYCKI
  2. Ksiądz Artur JANIEC
  3. Ksiądz Marian SUBOCZ NB