Odpust upamiętniający wizytę św. Jana Pawła w Lublinie 9.06.2020

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza 9 czerwca 2020 r. (wtorek) na uroczystości odpustowe z okazji 33. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i Eucharystii sprawowanej na lubelskich Czubach oraz 3. rocznicy uroczystego poświęcenia (dedykacji) kościoła parafialnego.

W tym dniu będą odprawione Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00

Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki – Metropolita Lwowski.

abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski

Podczas Mszy św. śpiewał będzie Chór Jana Pawła II pod dyrekcją ks. dra Tomasza Lisieckiego.

Przygotowaniem do uroczystości odpustowej są Papieskie Dni Rodziny odbywające się w kościele parafialnym do 6 do 8 czerwca br. oraz Koncert Papieski zatytułowany Jedna jest Polska [czytaj więcej]

W dniu 22 sierpnia 2017 r., w odpowiedzi na prośbę skierowaną przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Penitencjaria Apostolska wydała dekret stanowiący, iż odtąd corocznie w lubelskim kościele parafialnym pod wezwaniem Świętej Rodziny w dniu 9 czerwca (w podwójną rocznicę: wizyty św. Jana Pawła II w roku 1987 oraz dedykacji kościoła parafialnego w roku 2017) osoby, które nawiedzą ten kościół i będą w nim uczestniczyć we Mszy św., w nabożeństwie do św. Jana Pawła II lub same pobożnie będą się tam modlić, będą mogły uzyskać odpust zupełny.

więcej: Dekret o odpuście dla kościoła pw. Świętej Rodziny w Lublinie
Print Friendly, PDF & Email