Obchody 27. Światowego Dnia Chorego w Lublinie 11.02.2019

Centralne obchody 27. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się 11 lutego (poniedziałek) w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Uroczystej Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik.

Jak co roku w sposób szczególny do udziału w spotkaniu zaproszenie są wszystkie osoby chore i cierpiące, a także ich rodziny, wolontariusze oraz pracownicy służby zdrowia, hospicjów, domów opieki i wszystkich miejsc niosących pomoc chorym i cierpiącym.

PROGRAM SPOTKANIA W ARCHIKATEDRZE:

10.00 – Adoracja i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

11.00 – Msza święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego

INNE SPOTKANIA

11 lutego (poniedziałek)

Jednym ze stałych punktów obchodów Dnia Chorego w Lublinie jest spotkanie w kościele pw. św. Judy Tadeusza przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie (ul. Abramowicka 2). Miejscu temu w sposób szczególny patronuje także Matka Boża z Lourdes.

Uroczystej Eucharystii w dniu 11 lutego 2019 r. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. dr Krzysztof Gałan, dyrektor Wydziału Nauki Chrześcijańskiej Kurii Metropolitalnej w Lublinie .

6 lutego (środa)

Caritas Archidiecezji Lubelskiej tradycyjne patronuje spotkaniu z chorymi dziećmi, ich rodzicami i pracownikami służby zdrowia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie (ul. prof. Antoniego Gębali). Uroczystej Mszy św. w dniu 6 lutego 2019 r. o godz. 14.00 przewodniczył będzie bp Mieczysław Cisło. Tradycyjnie też dla małych pacjentów lubelska Caritas przygotowuje okolicznościowe prezenty.

zobacz: 27. Światowy Dzień Chorego – 11.02.2019
zobacz: Orędzie papieża Franciszka na XXVII Światowy Dzień Chorego 2019

Print Friendly, PDF & Email