Nowi kapłani archidiecezji lubelskiej 2021

W sobotę 29 maja 2021 r. w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.30 miały miejsce święcenia kapłańskie. Podczas uroczystej Eucharystii z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia prezbiteratu przyjęło 9 diakonów naszej archidiecezji, alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Święcenia kapłańskie to dzień wielkiej radości dla Kościoła lokalnego. To znak nadziei, że w czasach zamętu w świecie, w ojczyźnie i Kościele Chrystus żyje wśród nas, że posyła swego Ducha Świętego, że Jego głos dociera do ludzkich serc i znajduje w nich odpowiedź.

abp Stanisław Budzik

Nowi kapłani archidiecezji lubelskiej:

ks. mgr Łukasz Czapla – z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach
ks. mgr Maciej Głębocki – z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie
ks. mgr Patryk Kułaga – z parafii pw. św. Mikołaja w Zakrzówku
ks. mgr Patryk Mękal – z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie
ks. mgr Michał Paśnik – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie
ks. mgr Damazy Soja – z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
ks. mgr Hubert Suszek – z parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie
ks. mgr Maciej Świderski – z parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie
ks. mgr Dawid Woliński – z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie

zapis transmisji:

Po zakończeniu uroczystości neoprezbiterzy otrzymali dokument potwierdzający przyjęte święcenia. Parafie, w których podejmą swoja pierwszą posługę, poznają podczas spotkania kapłanów archidiecezji w dniu 25 czerwca 2021 r.