Narodowe Święto Niepodległości – 11.11.2016

11 listopada 2016 r. przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Obchody 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Lublinie rozpocznie o godz. 9.00 uroczysta sesja Rady Miasta Lublin w Trybunale Koronnym. Następnie o godz. 10.00 odprawiona zostanie w archikatedrze lubelskiej Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył będzie abp Stanisław Budzik. Ciąg dalszy oficjalnych obchodów uroczystości będzie miał  miejsce w tym roku od godz. 11.45 na Placu Zamkowym.

Program Obchodów
Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2016 r.

/źródło: UM Lublin/