Msza Święta o pokój na Ukrainie w archikatedrze lubelskiej 24.02.2022

W czwartek 24 lutego 2022 r. o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej zostanie odprawiona Msza Święta o pokój na Ukrainie. Będzie jej przewodniczył abp Stanisław Budzik.

Okażmy jedność i solidarność z narodem ukraińskim.

Cały świat jest wstrząśnięty wiadomościami płynącymi z Ukrainy. Łamiąc wszelkie zasady prawa międzynarodowego, wojska rosyjskie zaatakowały wolny i niepodległy kraj. Rakiety i bomby spadają na ukraińskie miasta. Są zabici i ranni. Ukraina potrzebuje dziś solidarności całego świata; potrzebuje naszej solidarności. Potrzebuje naszej modlitwy. Módlmy mi się w kościołach i w domach. Bądźmy gotowi na wszelką potrzebną pomoc. Dziś, o godzinie 19.00, w naszej w Archikatedrze będziemy sprawować Eucharystię w intencji Ukrainy. Zapraszam Was do Archikatedry .

Abp Stanisław Budzik, 24.02.2022