Misyjni kolędnicy w gościnie u Arcybiskupa Stanisława Budzika

W środę, 8 stycznia 2020 r., mali kolędnicy z parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie odwiedzili Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Przybyła dziś grupa misyjnych kolędników, to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie wraz ze swoją katechetką, siostrą Bernardą Kaczor ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej (CSFB).

Głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Zbawiciela, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, dzieci związane z ogniskami Papieskiego Dzieła Misyjnego w Polsce kolędują i zbierają datki na rzecz potrzebujących rówieśników. W tym roku dzieło posłuży modlitwie i zebraniu pomocy materialnej dla najmłodszych mieszkańców Amazonii.

Misyjni kolędnicy, dzieląc się radością Bożego Narodzenia, proszą jednocześnie o zaangażowanie się w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz w troskę o tamtejsze lasy i przyrodę.

W czwartek, 9 stycznia 2019 r., Misyjni Kolędnicy z całej archidiecezji spotykają się na podsumowaniu akcji i wspólnym świętowaniu w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej – kościele pw. Matki Bożej Różańcowej przy ul. Bursztynowej 20 w Lublinie.

Program:

• 10.00 – Rozpoczęcie spotkania
  • Przywitanie i prezentacja grup kolędniczych
  • Gość specjalny z Amazonii
  • Bajka z Amazonii