Ministranci i lektorzy z archidiecezji lubelskiej na Mazurach

W dniach 13?19 sierpnia 2016 r. ministranci i lektorzy w ramach duszpasterstwa Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej po raz kolejny wyjechali wspólnie, tym razem na Mazury, aby wypoczywać i przeżywać swoje rekolekcje.  Przez ostatnie dwa lata wakacyjne spotkanie odbywało się w Zakopanem. W tym roku zaplanowano inne miejsce, by podziwiać piękno Warmii i Mazur.

W wyjeździe wzięło udział 40 ministrantów i lektorów z parafii w Fajsławicach, Końskowoli, Lubartowie, Lublinie i Skrobowie. Rolę opiekunów grup pełnili duszpasterze LSO (ks. Marcin Grzesiak, ks. Sławomir Sura, ks. Tomasz Skałecki) alumni lubelskiego seminarium (diakon Jakub Głowacki,  Paweł Gawroński) i wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Bazą był ośrodek sportowy AZS Wilkasy koło Giżycka.

IMG_0821

Centralny punkt każdego dnia stanowiła Msza święta. Tematem rozważań duchowych były sylwetki świętych i błogosławionych, ich droga osobistego rozwoju i dorastania do świętości. Wśród przybliżonych postaci świętych znalazły się: św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Stanisław Kostka, bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko, św. siostra Faustyna Kowalska.

Chłopcy codziennie korzystali z atrakcji ośrodka grając w piłkę nożną, tenisa ziemnego, korzystając z basenu i plaży. W programie wyjazdu znalazło się także zwiedzaliśmy regionu. Udało się odwiedzić Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Giżycko, Zamek w Kętrzynie, Wilczy Szaniec, a także popłynąć statkiem po jeziorze Niegocin. Udało się przede wszystkim połączyć czas formacji i wspaniałego wakacyjnego odpoczynku.