Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej w Księżomierzy

MARYJKI PLAKAT.jpg POP.W dniach 13 ? 14 czerwca 2015 r. na „Zjawieniu” w Sanktuarium Maryjnym w Księżomierzy odbędzie się po raz dziewiąty Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej ?Matko, która nas znasz z dziećmi swymi bądź?.

Może w nim uczestniczyć każdy, kto chce śpiewać na chwałę Matki Bożej, a także wszyscy, którzy chcą słuchać tych przepięknych pieśni. Tegoroczny przegląd będzie także okazją uczczenia 36 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 28 rocznicy Jego pobytu na terenie Archidiecezji Lubelskiej i 16 w Diecezji Sandomierskiej.

Organizowane corocznie przeglądy udowadniają, że śpiewając można się modlić, a także świetnie bawić i wypoczywać w przepięknej scenerii miejsca, na którym przed wiekami objawiła się Matka Boża. Bowiem Przegląd jest organizowany jako impreza religijna zawierająca różne dodatkowe atrakcje np. gry i zabawy dla dzieci, różne wystawy okolicznościowe i inne, a dla uczestników upominki i poczęstunek.

Organizatorami Przeglądu jest Parafia Rzymskokatolicka w Księżomierzy we współpracy z Urzędem Gminy Gościeradów, a także Zespołem Szkół w Księżomierzy i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gościeradowie.

księzomierz-2

Print Friendly, PDF & Email