Marsz dla Życia i Rodziny 2015 w Lublinie

Marsz_życia_2015W niedziele, 31 maja 2015 r. po raz kolejny wyruszy ulicami Lublina „Marsz dla Życia i Rodziny„. Tegoroczny  marsz kładzie szczególny nacisk na troskę rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami oraz potrzebę coraz lepszej współpracy szkół z rodzicami w kwestii wychowania i przekazywania spójnych wartości. Odbywać się on będzie pod hasłem: Rodzina – Wspólnota – Polska.

Koordynatorem marszu w archidiecezji lubelskiej jest Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

PROGRAM MARSZU ŻYCIA:

14.30plac przed Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego„Scena pełna życia” – koncert zespołu Razem za Jezusem

16.00przemarsz do archikatedry, który poprowadzi arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski

17.00 – Archikatedra LubelskaUroczysta Eucharystia – przewodniczy biskup Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

18.30 – Plac Litewski – Koncert Zespołu Guadalupe, finał akcji Caritas – Kilometry Dobra

Organizatorzy zapraszają wszystkich do włączenia się i wspólnego zamanifestowania szacunku dla życia i rodziny oraz wartości, które je kształtują.

PUŁAWY:

W Puławach „Marsz dla życia i rodziny” rozpocznie się o godz. 13.00 Mszą św. w intencji rodzin i życia, odprawioną w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej (Garnizon). Po Mszy św. marsz przejdzie ulicami miasta, a zakończy się na Placu Chopina. Tegoroczny Marsz dla życia i rodziny połączony będzie z festynem na rzecz Puławskiego Hospicjum.

Do udziału w Marszu zaprasza w imieniu organizatorów ks. prałat Tadeusz Pajurek, prezes zarządu Centrum Jana Pawła w Lublinie:

 

Print Friendly, PDF & Email