Lubelski Dzień Dziecka z Caritas – 31.05.2015

Caritas-Plakat

31 maja 2015 r. (niedziela) o godzinie 15.00 na Placu Litewskim w Lublinie wystartuje lubelski Dzień Dziecka organizowany przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Będzie to czas w całości poświęcony najmłodszym mieszkańcom archidiecezji lubelskiej.

W programie:

Trening pokazowy Akademii Piłkarskiej Arkadiusza Onyszko, pokaz Straży Pożarnej, Wojska, Policji, zabawy dla dzieci ? dmuchany plac zabaw, kolorowanie prawdziwych samochodów, malowanie twarzy, Muzyczne Podróże ? nauka tworzenia instrumentów muzycznych, prezenty na Dzień Dziecka i gość specjalny ? piłkarze GKS Górnik Łęczna.

Głównym punktem wydarzenia, o godzinie 17:00, będzie koncert zespołu ?Mały Chór Wielkich Serc? działający przy parafii franciszkańskiej pw. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Śpiewa w nim około 50 dzieci w wieku od 5 do 14 lat, jego założycielem i prowadzącym jest o. Piotr Kleszcz. Zaraz po koncercie na scenie pojawi się także zespół ?Guadalupe?.

Podjęta też zostanie już trzecia próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu monet ? 1 złotówek, w ramach kampanii ?Kilometry Dobra?. W ten sposób Caritas zbiera środki na budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, które swoją pomocą obejmie osoby chore, seniorów i dzieci.

więcej informacji: Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Print Friendly, PDF & Email