Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie – 28.05.2023

W niedzielę 28 maja 2023 r. odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany w tym roku pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski„.  

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.30 na placu przed Kościołem Akademickim KUL – koncertem pt.: „Scena pełna życia„. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
Lublin, 28 maja 2023 r.

14.30 – „Scena Pełna Życia” – część artystyczna: występy dzieci i młodzieży – Plac przed Kościołem Akademickim KUL (Al. Racławickie 14)

W programie:
– Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej
– Dzieci z przedszkola nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku
– Piotr Selim i Chór Berylio z Zespołu Szkół nr 13 pod dyrekcją Anny Wąsak
– Orkiestra Dęta z Parafii Garbów pod dyrekcją Kazimierza Kołodzieja

16.00  – Wymarsz pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego z Placu przed Kościołem Akademickim KUL do Archikatedry Lubelskiej ulicami: Aleja Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Deptak, Królewska na Plac przed Archikatedrą Lubelską. Oprawa muzyczna Schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej

17.00 – Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Ks. Bp. Adama Baba.


Doroczne święto polskich rodzin to okazja do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości pro-life i publicznego podkreślenia, że każde życie jest bezcenne, niezależnie od tego na jakim etapie rozwoju się znajduje.

Tegoroczna edycja Marszów dla Życia i Rodziny ma za zadanie zwrócić uwagę opinii publicznej, a także polityków, na zatrważająco niski poziom dzietności w Polsce, za który odpowiedzialnych jest wiele czynników społecznych i gospodarczych, ale także niezwykle ważne, a wręcz decydujące są czynniki dotyczące rewolucyjnych zmian obyczajowych i kulturowych.

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą społeczną koordynowaną przez Centrum Życia i Rodziny. Organizatorem Marszu w Lublinie jest Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz stowarzyszenia i ruchy katolickie, a patronatem honorowym wydarzenie objął Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

Partnerem wydarzenia „Scena pełna Życia – Dzieci przyszłością Polski” jest Województwo Lubelskie.

czytaj także: Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny w

Print Friendly, PDF & Email