Marsz dla Życia i Rodziny – Każde życie jest bezcenne 15.05.2016

Centrum Jana Pawła II w Lublinie zaprasza wszystkich mieszkańców archidiecezji lubelskiej do wzięcia udziału w tegorocznym „Marszu dla życia i rodziny” w Lublinie , który odbędzie się 15 maja 2016 r. (niedziela).

Marsz, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: Każde życie jest bezcenne, rozpocznie o godz. 13.30 „Scena Pełna Życia” na placu przy kościele akademickim KUL. O godz. 16.00 nastąpi przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. Świętowanie zakończy Msza św. w archikatedrze o godz. 17.00 pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla.

W organizację Marszu zaangażowało się wiele osób i organizacji. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia jest: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Lubelskiej, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Ruch Światło Życie, Civitas Christiana oddział w Lublinie, Fundacja Rozwoju KUL, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, studenci UMCS oraz KUL.

Celem Marszu jest chęć zwrócenia uwagi społeczeństwa na rolę wartości rodzinnych i szacunku do życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Przypominamy wspólnie, że wartości te są niepodważalnym fundamentem ładu społecznego.

Upominamy się o pomoc i ochronę dzieci, o których Jan Paweł II pisał w encyklice Evangelium Vitae, że tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia (?) słaba i bezbronna do tego stopnia, że jest pozbawiona nawet tej znikomej obrony, jaką stanowi dla nowo narodzonego dziecka jego błagalne kwilenie i płacz.

PLANOWANY SCENARIUSZ WYDARZENIA:

13.30 ? ?Scena Pełna Życia? ? plac przy Kościele Akademickim KUL

na scenie m.in.: występ Orkiestry Dętej Gminy Końskowola, prezentacja Światowych Dni Młodzieży, występ scholii Chór Aniołków, świadectwa osób niepełnosprawnych, koncert Chóru ?Andantino? ze Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie, konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. tematyka związana z nauczaniem Kościoła na temat ochrony życia na każdym etapie życia człowieka; konkursy plastyczne; historyczne; 1050 rocznica Chrztu Polski); integracja w postaci wspólnych gier i zabaw między uczestnikami prowadzone przez animatorów z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

16.00 ? Przemarsz uczestników do Archikatedry Lubelskiej

ulicami: al. Racławickie, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska (pod eskortą policji oraz Legii Akademickiej KUL)

17.00 ? Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej – pod przewodnictwem bpa Józefa Wróbla.

marsz_zycia_16

Print Friendly, PDF & Email