Lublin ekumeniczny. W stulecie niepodległości (1918-2018) – 25.04.2018

W dniu 25 kwietnia 2018 r. (środa) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie niepodległości (1918-2018)”.

W programie:

18.00 – Archikatedra Lubelska

Nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego kazanie wygłosi bp Karol M. Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP

19.00 – Trybunał Koronny

Wieczór ekumeniczny z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem przewodniczącym Rady KEP ds. Ekumenizmu

Organizatorami spotkania są tradycyjnie:

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawia II, Fundacja Rozwoju KUL, Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Polska Rada Ekumeniczna o. Lublin oraz Kościół Ewangelicko-Augsburski: Diecezja Warszawska i Parafia Św. Trójcy w Lublinie, Kościół Prawosławny: Diecezja Lubelsko-Chełmska i Parafia Przemienienia Pańskiego w Lublinie, Kościół Polskokatolicki: Diecezja Warszawska i Parafia pw. Wniebowstąpienia w Lublinie, Kościół Rzymskokatolicki: Archidiecezja Lubelska i Archidiecezjalna Rada Ekumeniczna.