Lubelska Ekstremalna Droga Krzyżowa 4/5.03.2016

W tym roku po raz drugi wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK). Podczas nocnego wędrowania z 4 na 5 marca 2016 r. pątnicy rozważać będą Misterium Męki Pana Jezusa przemierzając samotnie jedną z przygotowanych tras.  Uczestnicy wyruszą na szlak po Mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00 .

Przygotowane zostały trzy trasy:

1. niebieskaśw. Faustyny Kowalskiej – o dł. 29 km prowadzi z Lublina od Katedry wkoło zalewu i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. żółtaśw. Jana Pawła II – warianat z Konopnicy o dł. 33 km. Zaczyna się przy kościele w Konopnicy a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

3. czerwonaSługi Bożego Stefana Wyszyńskiego – o dł. 46 km. Zaczyna się w Lublinie przy Katedrze a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

Od Środy Popielcowej (10.02) do 3 marca do godz. 12.00 przyjmowane są zgłoszenia uczestnictwa przez Internet.

Dla uczestników, którzy zgłoszą swój udział przewidziany jest pakiet materiałów w skład, którego wchodzą: tekst rozważań, opis trasy, opaska odblaskowa oraz znaczek pamiątkowy. Materiały te będą wydawane na godzinę przed Mszą św. przed Katedrą oraz w środę i czwartek w Domu na Podwalu w godz. od 17.00 do 19.00. Mapę uczestnicy mogą pobrać ze strony internetowej i wydrukować. Wszystkie materiały czyli tekst rozważań, opis trasy i mapę można również pobrać samodzielnie ze strony internetowej.

Uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 10 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych, którą będzie można uiścić podczas odbierania materiałów.

Przygotowane zostały również różne pamiątki, które mogą także przydać się  podczas pokonywania trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pamiątki te można zamawiać przez Internet (tutaj). Będzie je można odebrać w Domu na Podwalu w Lublinie  przy ul. Podwale 15 w środę 2 marca i czwartek 3 marca w godz. od. 17.00 do 19.00. Płatność za zamówione pamiątki będzie pobierana przy odbiorze.

Zachęcamy aby na Ekstremalną Drogę Krzyżową zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż (np. brzozowy).

Przed wyruszeniem należy zapoznać się z podstawowymi informacjami i zasadami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Trasy Lubelskiej EDK biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Kolejne stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach. Więcej informacji o każdej trasie można znaleźć na stronie internetowej.

Przygotowania trasy i propagowania idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubelski rejon EDK.

źródło: www.edk.pielgrzymka.lublin.pl

Reportaż TVP Lublin z Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2016:

Print Friendly, PDF & Email