Kultura i Tożsamość – konferencja 10.12.2018

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rada ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Akademia Ignatianum zapraszają na ósmą konferencję z cyklu „Polonia Restituta – Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, której tematem będzie „Kultura i Tożsamość”.

W 2018 r. obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości; jubileusz o tak doniosłym znaczeniu skłaniać powinien do pogłębionej refleksji. Chcemy nie tylko sięgnąć do dziedzictwa minionego wieku, ale w oparciu o doświadczenia historyczne zdiagnozować teraźniejszość oraz zastanowić się nad najważniejszymi wyzwaniami i zadaniami na przyszłość.

W naszych rozważaniach obok klasycznych dziedzin nauki przyjąć chcemy perspektywę szczególną: Katolicką Naukę Społeczną, co uzasadnia istotna rola Kościoła w naszych dziejach.


Konferencja odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408. Rozpocznie się o godz. 9.30, a poprzedzi ją Msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny o godz. 8.00, której przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik.

Imprezy towarzyszące:

  • Wystawa „KUL Uniwersytetem Niepodległej Polski”
  • Wystawa znaczków pocztowych „Ojcowie Niepodległości”
  • Wystawa „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL” – Muzeum KUL, Gmach Główny

PROGRAM KONFERENCJI

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie http://www.bip.nauka.gov.pl/konferencja-kultura-i-tozsamosc/oraz www.polonia-restituta.pl.Udział w konferencji jest bezpłatny.


Print Friendly, PDF & Email