Krzyk do Boga. Rekolekcje dla zmęczonych kapłanów – Oświęcim 10-13.11.2022

Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu zaprasza kapłanów diecezjalnych i zakonnych do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich zatytułowanych: „Krzyk do Boga”. Rekolekcje dla zmęczonych kapłanów, które poprowadzi ks. Ryszard Gacek – doświadczony i aktywnie działający w duszpasterstwie kapłan, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej, referent Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Rekolekcje odbędą się w dniach 10-13 listopada 2022 r. (rozpoczną się w czwartek, 10 listopada o 19.00, a zakończą w niedzielę o 13.00) w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu (ul. M.Kolbego 1).

Muzeum Auschwitz-Birkenau to miejsce w którym do dziś można usłyszeć krzyk do Boga, tych którzy tam zostali zamordowani, ale i tych, którzy dziś odwiedzają to miejsce. W tym krzyku obecne były pytania skierowane do Boga: Dlaczego? Czemu? Po co? Na rekolekcjach jest czas, aby pytać Boga i odnaleźć odpowiedzi na pytania, które rodzą się w naszym kapłańskim życiu. Aby usłyszeć Boga, potrzeba też ciszy, która jest językiem Boga. Podczas tych rekolekcji będzie nam towarzyszyła postać Św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zachęca nas: „Źródłem pokoju jest zdać się na wolę Bożą; robić, co jest w naszej mocy, resztę zostawić staraniu Bożej Opatrzności i zaufać jak dziecko Matce swej najlepszej”.

Ks. Ryszard Gacek

ZGŁOSZENIA pod numerem telefonu 48 607 085 576, 48 (33) 843 10 00 albo drogą emailową: reception@cdim.pl 

O rekolekcjach pisano m.in. w:

Print Friendly, PDF & Email