Konferencja prasowa: Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lublinie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zapraszamy na konferencję prasową, która odbędzie się w czwartek 28 stycznia 2016 roku o 10.30 w Kurii Metropolitalnej w Lublinie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2).

Głównym tematem spotkania będzie przekazanie szczegółowych informacji o niezwykłym, wyjątkowym i pierwszym w historii Lublina widowisku na Arenie Lublin, które odbędzie się 23 lipca 2016 roku w ramach centralnego punktu programu Dni w Diecezji poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wydarzenie przygotowywane przez księdza Mariusza Lacha (kierownika artystycznego ?Teatru ITP”) z myślą o dwudziestu tysiącach uczestników będzie zawierać elementy śpiewu, tańca oraz sztuki teatralnej. Chór poprowadzi Grzegorz Głuch (Gospel Rain).

Podczas spotkania będą poruszone również kwestie dotyczące przygotowań do tygodniowego pobytu gości z zagranicy w lipcu 2016 zwanego: Dniami w Diecezji.

Ksiądz Adam Bab (koordynator diecezjalny) omówi przyjmowanie zagranicznych gości przez lubelskie parafie oraz organizację transportu pielgrzymów z Lublina do Krakowa.

W pracę nad przygotowaniem Dni w Diecezji włączyło się ponad stu wolontariuszy, planowane jest przyjęcie ok. 6 tysięcy pielgrzymów w domach lublinian.

Wyjątkowości tegorocznym Światowym Dniom Młodzieży dodaje fakt, iż obecnie obchodzimy 1050. Rocznicę Chrztu Polski.

Mamy nadzieję, że opisywana inicjatywa jest dla Państwa interesująca i zechcecie uczestniczyć we wspomnianej konferencji prasowej.

więcej informacji:

Ludwika Poręba (Departament Promocji i Informacji, tel. 502 151 451)
Emilia Jóźwiak (Komitet Organizacyjny, tel. 783 926 564)

Print Friendly, PDF & Email