Koncert Wielkopostny: Z GŁĘBOKOŚCI WOŁAM – 17.03.2024

Kościół Rekroralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, zaprasza, w niedzielę 17 marca 2024 r. o godz. 18.45, na Koncert Wielkopostny: Z GŁĘBOKOŚCI WOŁAM …

Wykonawcy:
Kairos – Męski Zespół Wokalny
Borys Somerschaf – dyrygent
Stanisław Maryjewski – organy

W programie:
– śpiewy ormiańskie, gruzińskie i koptyjskie oraz muzyka cerkiewna.

więcej: https://pobrygidkowski.pl/pl/…

KAIROS – Jedyny w Polsce Męski Zespół Wokalny, który w swoim repertuarze jednocześnie prezentuje piękne śpiewy cerkiewne oraz fragmenty liturgii ormiańskiej, gruzińskiej i greckiej. Zespół był gościem wielu festiwali i konkursów, brał udział w nagraniach muzyki do filmów „Wiedźmin” i „Quo vadis”. KAIROS koncertował na wielu prestiżowych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Katedrze Berlińskiej, w paryskim College des Bernardines, w katedrze ormiańskiej we Lwowie i w Kościele Mariackim w Krakowie. Twórcą i liderem zespołu jest Borys Somerschaf – dyrygent, kompozytor i wokalista.

STANISŁAW MARYJEWSKI – Urodził się w 1985 r. w Lublinie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II° w klasie organów dr Jadwigi Kowalskiej oraz Instytut Muzykologii na Wydziale Teologii KUL w klasie organów specjalnych prof. Jarosława Wróblewskiego. Kształcił się również na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie organów tego samego pedagoga na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest pierwszym organistą Archikatedry Lubelskiej, członkiem Komisji ds. Muzyki Kościelnej oraz wykładowcą Studium Organistowskiego w Lublinie.  W swoim repertuarze utwory od muzyki dawnej po współczesność. Ze szczególnym upodobaniem wykonuje literaturę francuską i polską przełomu XIX i XX w. oraz improwizacje. Uczestniczył w kilku kursach mistrzowskich, jest także laureatem konkursów kompozytorskich. Zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Ružomberoku (Słowacja). Nagrał kilkadziesiąt płyt z muzyką organową. Dokonał wielu premierowych nagrań utworów organowych polskich kompozytorów. Jest także autorem muzyki do pieśni i nabożeństw. Koncertuje w ośrodkach muzycznych w kraju i za granicą. Jako akompaniator współpracuje na stałe z solistami i zespołami. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali organowych odbywających się w Archikatedrze Lubelskiej, w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie, w Kraśniku oraz Janowie Lubelskim.

Print Friendly, PDF & Email