Koncert Papieski z okazji rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie – 7.06.2020

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie serdecznie zaprasza na KONCERT PAPIESKI zatytułowany Jedna jest Polska, organizowany w Roku Świętego Jana Pawła II, z okazji 33. rocznica wizyty Ojca Świętego w Lublinie.

Koncert odbędzie się 7 czerwca 2020 r. (niedziela) o godz. 19.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie przy ul. Jana Pawła II 11. Koncert Papieski zainauguruje XXIV Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2020.

Koncert transmitowany będzie na żywo przez TVP3 Lublin i przez stronę internetową parafii: www.rodzina.lublin.pl

WYKONAWCY:

Alicja Węgorzewska i Maciej Miecznikowski – duet wokalny
Bogdan Kierejsza – skrzypce
Artur Kalicki – narrator
Robert Grudzień – organy, fortepian
Krzysztof Cezary Buszman – poeta, recytacja
ks. Tadeusz Pajurek – słowo wiążące

Lublin, kościół pw. Świętej Rodziny

„Ileż to wspomnień historycznych przychodzi na myśl, gdy jestem w mieście, w którym chrześcijaństwo ma tysiąc lat tradycji, w mieście, które było miejscem unii Polski z Litwą w roku 1569, w mieście, które przeżyło tyle wojen, najazdów i zniszczeń. Ich symbolem jest Majdanek, gdzie miałem okazję zatrzymać się dziś rano z głębokim przejęciem. Wyrażam radość, że Lublin żyje, że rozwija się; powstają w nim nowe dzielnice i nowe kościoły. Wyrażam radość, że jest miastem pięciu wyższych uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Akademii Medycznej, Akademii Rolniczej i Politechniki”

św. Jan Paweł II – Lublin, 9 czerwca 1987 r.
Print Friendly, PDF & Email