Komunikat Metropolity Lubelskiego w sprawie pomocy dla Ukrainy

Komunikat Metropolity Lubelskiego
w sprawie pomocy humanitarnej dla Ukrainy

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Ojciec Święty Franciszek zwrócił się z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy. Podczas modlitwy Regina coeli mówił: ?Myślę w szczególności (?) o dramacie osób cierpiących z powodu przemocy na Ukrainie: o ludziach pozostających na terenach wstrząsanych wrogością, która spowodowała już śmierć kilku tysięcy osób, oraz o tych, ponad milionie, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia tych ziem?.

Z woli Następcy Świętego Piotra w kościołach katolickich Europy w dniu dzisiejszym organizowana jest zbiórka pieniędzy jako wyraz solidarności z mieszkańcami Ukrainy, ofiarami agresji i konfliktu, który ? przez wielu zapomniany ? wciąż trwa. Zachęcam wiernych Archidiecezji Lubelskiej do włączenia się w zainicjowane przez Ojca Świętego dzieło miłosierdzia poprzez modlitwę o pokój na Ukrainie oraz materialne wsparcie ofiar konfliktu. Na ten cel przeznaczone będą ofiary zbierane dzisiaj do puszek.

Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i miłosierdzie okazywane naszym braciom po tamtej stronie granicy.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 20 kwietnia 2016 r.


Proszę o odczytanie niniejszego komunikatu w niedzielę 24 kwietnia br. i umożliwienie wiernym złożenie ofiary do puszek.

Print Friendly, PDF & Email