Komunikat Metropolity Lubelskiego na dzień modlitwy w intencji ŚDM

Komunikat Metropolity Lubelskiego
na dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży!

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Przyszłą niedzielę, rozpoczynającą nowy rok liturgiczny, przeżyjemy jako diecezjalny dzień modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. Jest to inicjatywa, z którą wyszli młodzi zaangażowani w przygotowania do tego wielkiego święta wiary. Pragną oni nie tylko modlić się o obfite duchowe owoce spotkania w Lublinie i w Krakowie, ale także polecać Bogu Wasze osobiste intencje.

Gorąco zachęcam wszystkich kapłanów oraz samych młodych formujących się w różnych wspólnotach naszej diecezji do podjęcia tego dzieła. Młodzież będzie przyjmować intencje modlitwy po każdej niedzielnej Eucharystii. Sama zaś modlitwa odbędzie się o godzinie wskazanej przez duszpasterzy.

Uczestnictwo w przyszłorocznych Dniach Młodzieży wiąże się z kosztami, które często trudno jest udźwignąć ludziom młodym i ich rodzinom. Z tej racji kieruję do Was serdeczną prośbę, aby przy okazji powierzania młodzieży swoich intencji wesprzeć ofiarą ich wyjazd do Krakowa. Niech nasza diecezjalna solidarność, zarówno w modlitwie, jak i w potrzebach materialnych, przyniesie błogosławione owoce dla całego młodego pokolenia.

Na czas Adwentu, który rozpoczniemy w tym roku modlitwą z młodymi i za młodych, z serca Wszystkim błogosławię.

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 20 listopada 2015 r.


Proszę odczytać komunikat w ogłoszeniach duszpasterskich na Mszach Świętych 22 listopada 2015 r.


zobacz:

Po co modlitwa za ŚDM?
Modlitwa Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

pomodl_sie-001

Print Friendly, PDF & Email