Kolędnicy Misyjni pomogą rówieśnikom z Syrii i Libanu

W drugi dzień świąt, 26 grudnia 2017 r. we wszystkich polskich diecezjach rozpoczną swoją misję Kolędnicy Misyjni – grupy dzieci związanych z ogniskami misyjnymi Papieskiego Dzieła Misyjnego w Polsce. Tego dnia młodzi kolędnicy rozpoczną odwiedziny w polskich domach, gdzie zgodnie ze staropolskim zwyczajem będą kolędować, ale też kwestować na rzecz potrzebujących rówieśników.

W tym roku zebrane przez nich ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie.

„W tym małym kraju, obecnie 6-milionowym, gdzie 1,5 mln stanowią uchodźcy, 550 tys. dzieci cierpi z powodu braku edukacji, dostępu do szkoły, do szpitala. Bardzo często dzieci wykorzystywane są przez przemoc w rodzinie i na ulicy, wykorzystywane są do pracy. Dlatego idziemy tam z projektami, które przede wszystkim chronią życie” /ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary/.

Tradycyjnie już, po zakończonym kolędowaniu, przewidziane jet wspólne świętowanie wszystkich grup z naszej archidiecezji. Tym razem spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie o godz.: 10.00.


Przypominamy, że działa Centrum Misyjne, które ma swoją siedzibę w budynku Kurii Metropolitalnej w Lublinie (pok. nr 17). Centrum zaprasza do współpracy kapłanów, katechetów, siostry zakonne i wszystkie osoby, którym bliskie są sprawy misji. Biuro jest czynne we środy i w czwartki w godzinach: 9.00 -14.00. Kontakt: tel. 81/5321058 w. 566; e-mail: misje.lublin@gmail.com


 

Print Friendly, PDF & Email