Kolędnicy Misyjni dla swoich rówieśników w Tajlandii

26 grudnia 2016 r. rozpoczęła się akcja Kolędników Misyjnych odbywająca się pod auspicjami Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Przez cały okres bożonarodzeniowy, do 6 stycznia, najmłodsi kolędnicy w swoich parafiach odwiedzają domy, śpiewają kolędy, dzielą się radością z narodzenia Jezusa, zbierając ofiary na pomoc rówieśnikom w innych częściach świata. W tym roku wspierają dzieci w Tajlandii.

Hasło tegorocznej edycji Kolędników Misyjnych ?Zauważ niewidocznych!? zwraca uwagę na problem tzw. ?dzieci niewidocznych? w Tajlandii – do których trafi pomoc z PDMD w Polsce. ?Potrzeby są ogromne, bo jest mnóstwo dzieci, które żyją na wysypiskach śmieci, które nie chodzą do szkoły, które nie mają opieki medycznej. Tzw. ?dzieci niewidoczne?, nie figurują w ewidencji państwowej i nie istnieją dla państwa.

To dzieci są narażone na dyskryminację? ? wyjaśnił w rozmowie z KAI ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Jak dodał, ?dzieci niewidoczne? nie mogą korzystać z systemu opieki medycznej i społecznej, ani z oferty edukacyjnej i, częściej niż rówieśnicy, są ofiarami przemocy i handlu.

Celem ubiegłorocznej edycji Kolędników Misyjnych było wsparcie dzieci na Madagaskarze. Kolędnicy ze wszystkich polskich diecezji zebrali wówczas kwotę ponad 775 tys. zł, dzięki której udało się zrealizować 9 projektów na terenie 6 malgaskich diecezji. Projekty te dotyczyły ochrony życia, zdrowia, a także ochrony dzieci przed nadużyciami obyczajowymi i wykorzystaniem do pracy. Z zorganizowanej pomocy skorzystało wówczas 1953 dzieci.

źródło – więcej: www.misje.pl

Print Friendly, PDF & Email