Kazimierski Festiwal Organowy – koncert 11.08.2018

W ramach Kazimierskiego Festiwalu Organowego, w dniu 11 sierpnia 2018 r. (sobota) o godz. 19.30, w kazimierskiej farze wystąpią:

ks. Attila Adam Honti – organy

Jakub Wolanin – sopran

W programie koncertu:

Tabulatura Jana z Lublina (1537-1548):
Preambulum F – Mikołaj z Krakowa
Preambulum d – Anonim Preamblum
g – Anonim Hajducki – Mikołaj z Krakowa Sonatina
d – Christian Ritter (1645?-1725?)
Liebster Jesu wir sind hier BWV 731 – Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Ave Maria – Charles Gounod (1818-1893)

Vo’ cercando in queste valli – Emanuele d’Astorga (1680-1757)
Lascia Ch’io Pianga – Georg Friedrich Haendel (1685-1759)
Se tu m’ami – Giovanni Battista Pergolesi (1710-1736)
Panis Angelicus – César Franck (1822-1890)
Ombra mai fu – Georg Friedrich Haendel (1685-1759)
Non posso disperar – Sergio de Luca (15??-16??)

Ks. Attila Ádám Honti 

urodził się w 1987 roku w Debreczynie na Węgrzech. Dyrygent, kontratenor (o skali i barwie sopranu), organista. Doktorant teologii – katechetyki szczegółowej w KUL. Uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, gdzie uczęszczał do klasy fortepianu I stopnia, następnie do klasy organów II stopnia w klasie dr Jadwigi Kowalskiej. Koncertował w Polsce, na Węgrzech, Niemczech, Holandii, Anglii, USA oraz Kanadzie. Po skończeniu szkoły średniej i uzyskaniu świadectwa dojrzałości wstąpił do Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, gdzie dalej uczył się gry na organach. Po ukończeniu studiów teologiczno-filozoficznych w Metropolitalnym Seminarium Duchownym oraz obronie pracy magisterskiej z zakresu teologii 2 czerwca 2012 r. przyjął święcenia kapłańskie i jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej. W 2013r. nagrał płytę CD na najstarszych organach w Polsce w Kazimierzu Dolnym. Jest sekretarzem Archidiecezjalnej komisji do spraw Muzyki Kościelnej – wydział chórów dziecięcych. Absolwent Instytutu Muzykologii KUL, gdzie ukończył organy w klasie dr Jadwigi Kowalskiej oraz dyrygenturę u prof. Grzegorza Pecki. Odbył studia podyplomowe z zakresu Retoryki funkcyjnej, emisji i rehabilitacji głosu pod kierunkiem prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt przy PCKU w Opolu. Podyplomowe studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy – specjalizacja z dyrygentury. Dyrygent oraz dyrektor artystycznyArchidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego “PUERI CANTORES LUBLINENSES”. Od 2018 r. został wybrany Vc-Prezydentem Polskiej Federacji Pueri Cantores.   

Jakub Wolanin

urodził się w 2005 roku w Lublinie. Sopran, solista śpiewający arie operowe. Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, organy I stopnia w klasie dr Jadwigi Kowalskiej. Koncertował jako sopran i solista w Polsce i na Węgrzech. Od 3-ch lat śpiewa jako sopran i solista w Archidiecezjalnym chórze chłopięco-męskim „PUERI CANTORES LUBLINENSES”. Wraz z chórem nagrał 2 płyty muzyczne na których również zostały umieszczone jego utwory solowe. Występuje jako artysta Teatru Muzycznego w Lublinie jako odtwórca roli Młodego Eryka w musicalu Phantom. Uczy się śpiewu u Anny Barskiej. Uczestniczy w licznych konkursach muzycznych, wspiera wokalnie uroczystości szkolne, wzbogaca śpiewem śluby kościelne, Interesuje się muzyką dawną klasyczną, sztuką teatralno-operową.


KOLEJNE KONCERTY:

18 sierpnia 2018 r.
• Daniele Feretti – organy

25 sierpnia 2018 r.
• Taras Baginets – organy


więcej:

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki
http://www.kokpit.com.pl/pl/kfo-2018

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym
http://www.kazimierz-fara.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email