Kazimierski Festiwal Organowy 2021

Tego lata ponownie zabrzmią kazimierskie organy, zapraszając Państwa na kolejną odsłonę Kazimierskiego Festiwalu Organowego. To wydarzenie muzyczne odbywa się w Kazimierzu Dolnym cyklicznie, od 50-ciu lat, ciesząc słuchaczy niezwykłymi melodiami wygrywanymi na najstarszych polskich organach. Koncerty odbywać się będą w letnie sobotnie wieczory, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym.

Organizatorzy zaprosili 20 wybitnych artystów polskich i zagranicznych, a tegoroczną edycję podzielono na dwie części – sobotnie koncerty organowe oraz Koncert Finałowy, który wieńczy cały Festiwal. Podczas finału będą Państwo mogli posłuchać solowych koncertów organowych oraz innych instrumentów takich jak dudy szkockie, skrzypce czy flet poprzeczny.

Wieczorne koncerty będzie można obejrzeć w TVP 3 LUBLIN, a finałowe koncerty będą transmitowane na fanpage ’u Festiwalu.

Organizatorami i partnerami wydarzenia są: parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym, Stowarzyszenie Anthill, TODK Kazimierska Fara, Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”, środków budżetu miasta Kazimierz Dolny oraz „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

http://www.kazimierz-fara.pl/

Print Friendly, PDF & Email