Kanonizacja w Rzymie – wydarzenia w arch. lubelskiej

Wydarzenia w arch. Lubelskiej planowane w związku z kanonizacją Papieży w Rzymie w dniu 27 kwietnia 2014 r.
Marzec
24-26 ? KUL – rekolekcje wielkopostne w ramach duchowego przygotowania do kanonizacji
27 – światowa prapremiera  w KUL filmu pt.: „Nasz Profesor Papieżem” w reż. G. Linkowskiego, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.
Kwiecień:
2 ? Trybunał Koronny w Lublinie, godz. 17.00 otwarcie wystawy poświęconej posłudze ekumenicznej i ewangelizacyjnej bł. JPII  Wystawa przygotowana w odpowiedzi na inicjatywę Kongresu Polonii Kanadyjskiej, przygotowana przez KUL oraz Urząd Miasta Lublin
 Równolegle (z uwzględnieniem strefy czasowej) wystawa zostanie otwarta w parlamencie Kanady w Toronto.
Data: w Lublinie 23 lub 24/04 a w Toronto 27 lub 28/04 – czekamy na potwierdzenie
2 ? KUL ? konferencja „Swięty pośród Swiętych.Przed kanonizacja Jana Pawła II) org. przez WPPKiA KUL,  Collegium Iuridicum KUL, ul. Spokojna 1, aula 300  (9.15 ? 14.45)
11 ? droga krzyżowa na terenie obozu na Majdanku, miejsca nawiedzonego przez Papieża Jana Pawła II w 1987 roku
12 ? Centrum Duszpasterstwa Młodzieży ? Forum Młodych we współpracy z Uniwersytetem Otwartym KUL plus ścieżka dydaktyczna ?Śladami Jana Pawła II na KUL-u?
13 ? KUL  ? koncert w ramach cyklu ?Opus Magnum?:  Błogosławionemu Janowi Pawłowi II z wdzięcznością za DAR OBECNOŚCI, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
16 ? KUL ? spotkanie modlitewne w kościele akademickim
20 – TYDZIEŃ przed Kanonizacją: x. Miroosław Ładniak – akcja multimedialna: ?Lublin czyta Papieża?. Hasła z nauczania bł. JPII na banerach, citylightach, kubikach, ekranach pojazdów MPK, plakatach itp. wzdłuż trzech szlaków (Wiara, Nadzieja i Miłość) prowadzących do skrzynek, gdzie chętni będą mogli złożyć swoją intencję, w której uczestnicy pielgrzymki pieszej pójdą na Jasną Górę.  Finał akcji na Koncercie Chwały (19 VI)
26 ? par. bł. JPII ? czuwanie przy relikwiach Błogosławionego
26 ? par. św. Rodziny ? wigilia przed kanonizacją organizowana przez parafię, Centrum JP II i Ruch Światło-Życie. Początek o 19.00. 21.00 ? Apel Jasnogórski przygotowany przez Gimnazjum JP II w Lublinie.
27 – katedra lubelska, godz. 19 – Msza św. dziękczynna za kanonizację Papieży
27 ? par. św. Rodziny ? bezpośrednia transmisja Mszy św. kanonizacyjnej JPII i JXXIII. Po transmisji dziękczynna Msza św. Po niej uroczyste wykonanie ?Missa pro sancto Joanne Paulo?. Kompozytor Marek Stefankiewicz (Lublin). Wykonanie: 5-6 chórów szkolnych zrzeszonych w ramach projektu ?Śpiewająca Polska? pod dyr. Małgorzaty Nowak z udziałem uczniów szkoły muzycznej.
27 ? par. bł. JP II ? dziękczynne Nieszpory
27 ? (wieczorem?) emisja telewizyjna (TVP 2) filmu ?Nasz Profesor Papieżem?, reż. Grzegorz Linkowski
27 ? Centrum Duszpasterstwa Młodzieży ? przekazanie ?Iskry Bożego Miłosierdzia? w parafiach do rodzin. Wieczorna modlitwa w domach ? dziękczynieniem rodzin za kanonizację.
30 ? par. św. Rodziny we współpracy z Centrum JP II ? dziękczynienie za kanonizację JPII. Godz. 19.00 ? Koncert Organowy z występem Chóru KUL i Orkiestra Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej.
Maj:
13 ? Centrum JPII i ?Misericordia? ? konkurs plastyczno-literacki ?Jan Paweł II jako świadek miłosierdzia?. Konkurs adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza chorych i niepełnosprawnych
14 ? KUL, świadectwa uczestników Kanonizacji – modlitwa przez wstawiennictwo św . Jana Pawla II z prośbą o dobrze przeżyty czas zbliżającej się sesji, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
18 ? KUL – koncert ?Opus Magnum? : W dniu urodzin Świętego, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
31 ? Łagiewniki ? pielgrzymka dziękczynna społeczności akademickiej KUL z udziałem abp. Mieczysława Mokrzyckiego
Czerwiec
9 ? msza św. w kościele pw. Św. Rodziny w Lublinie w rocznicę pobytu św. Papieża Jana Pawła II, godz. 18
9 – XIX Międzynarodowy festiwal organowy w Lublinie, par. św. Rodziny
19 – koncert Chwały
21 ? msza św. w kościele pw. św. Papieża Jana Pawła II w Lublinie, ul. Fulmana
22 – festyn rodzinny przy tej parafii
27 ? święto patronalne KUL, koncert z cyklu Opus Magnum, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
Lipiec
3 ? uroczystości w katedrze lubelskiej połączone z upamiętnieniem wizyty Jana Pawła II w 1987 roku
4- Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ? W blasku świętości
14 – uroczystości na Majdanku w Lublinie
12 ? Dzień Papieski, KUL i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
12 – KUL,  Dzień Papieski, koncert z cyklu Opus Magnum, Aula im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
19-22 ? Triduum przed uroczystością Papieża Jana Pawła II w par. pw. św. Papieża Jana Pawła II w Lublinie
22 – msza św. w kościele pw. św. Papieża Jana Pawła II w Lublinie, ul. Fulmana, godz. 18.